kontakt@obozymlodziezowe.pl
FUN DEALERS
Szkocja i Anglia - obóz językowy
Anglia, Szkocja, Londyn, Liverpool, Edynburg

Cena od:
3999 PLN

(Najniższa cena z ostatnich 30 dni)

Wyżywienie  HB
śniadania + obiadokolacje
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów7

Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminDniZakwaterowanieCena za osobęDostępność
06 - 16.07.2024 r.
11Brak miejsc
Świadczenia
W cenie
 • 7 noclegów na Wyspach Brytyjskich w hotelach 2 oraz 3* w pokojach 3,4,5 os. z łazienkami,
 • 1 nocleg na promie ze śniadaniem i obiadokolacją,
 • wyżywienie - 8 śniadań i 8 obiadokolacji, 1 obiad w Amsterdamie,
 • przejazd autokarem klasy LUX (klmatyzacja, DVD, barek, WC),
 • opiekę pilota, wykwalifikowanej kadry pedagogicznej oraz lektorów,
 • zwiedzanie wg. programu,
 • minimum 2 godziny dziennie lekcji języka angielskiego (zajęcia teoretyczne i praktyczne).
Obowiązkowe
 • bilety wstępu i opłata przewodnicka, komunikacja miejska, przeprawy promowe, opłaty wjazdowe do stref płatnych: 180 GBP/os. (kwota płatna w autokarze, nie podlega rozliczeniu)
 • ubezpieczenie KL/NNW: 120 PLN/os.
Opcjonalne
 • prowiant w drodze powrotnej (ok. 5-10 EUR),
 • sugerowane kieszonkowe: 100 GBP,
 • ubezpieczenia KR: 4% wartości imprezy,
 • Kup Sobie Spokój: 120 PLN/os., (daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami paliwowymi i kursowymi oraz zmianiami dopłat obowiązkowych. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę "Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi),
Program ramowy

UWAGA !!! Każdy uczestnik zobowiązany jest posiadać PASZPORT

OBÓZ JĘZYKOWY W SZKOCJI i ANGLII z wizytą w Amsterdamie

Biuro Podróży Funclub wraz ze szkołą językową American Center zapraszają na wyjątkowy wyjazd do stolicy Szkocji. Połącz wakacyjną przygodę z nauką i doskonaleniem języka angielskiego. Poznaj fascynującą historię jednego z najpiękniejszych zakątków Europy. Odwiedź przepiękny Edynburg i spotkaj potwora z Loch Ness!

1 dzień- wyjazd zgodnie z rozkładem. Nocny przejazd przez Niemcy, kraje Beneluxu, Francję.

2 dzień – przyjazd do Calais, przeprawa przez kanał La Manche (prom lub tunel). Przejazd na zwiedzanie Londynu. Zobaczymy: Pałac Buckingham, Opactwo Westminsterskie, Big Ben (obiekty zwiedzane z zewnątrz), Trafalgar Square, National Gallery. Po zwiedzaniu obiadokolacja i nocleg w okolicach Londynu.

3 dzień - po śniadaniu przejazd do miejscowości Cambridge w hrabstwie Cambridgeshire. Tutaj mieści się siedziba drugiego, po Oxfordzie, najstarszego uniwersytetu w Anglii. Spacer po komleksie uniwersyteckim, Kings Parade, Brama Zaszczytu (Gate of Honour). Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach w oklicach Liverpoolu.

4 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Liverpoolu. Zwiedzanie - Miasta Beatlesów. Zobaczymy m.in przepiękny teren dawnych doków i spichlerzy portowych, obecnie fukncjonujących jako teren rozrywkowy. Spacer w kierunku największej na świecie anglikańskiej, neogotyckiej Katedry. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

5 dzień - wycieczka do Glasgow - miasta kontrastów. Największe miasto w Szkocji i trzecie największe miasto Wielkiej Brytanii jest jednym z najbardziej oryginalnych. Czas na zwiedzanie centrum, zakupy, a następnie obiadokolacja i przejazd do hotelu na nocleg.

6 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Stirling- śladami Williama Wallace'a. 11 września 1297 powstańcza armia szkocka pod dowództwem Williama Wallace’a stawiła czoła armii króla Anglii Edwarda I. Po wygranej bitwie William Wallace urósł do rangi bohatera narodowego i na pamiątkę tamtych wydarzeń został wybudowany The National Wallace Monument, gdzie możemy bliżej poznać jego historię oraz innych wielkich Szkotów. Drugą ważną bitwą, która odbyła się w okolicy Stirling jest Bitwa pod Bannockburn – The Battle of Bannockburn. Również i tym razem szala zwycięstwa przeważyła na stronę szkocką i zapewniła Szkotom niepodległość. Dla upamiętnienia tych wydarzeń w 2014 roku została otwarta multimedialna ekspozycja The Battle of Bannockburn Experience, która nie tylko pozwala bliżej poznać historię średniowiecznej batalii, ale również można przejąć dowodzenie nad wojskami króla Szkocji Roberta the Bruce i napisać historię od nowa :). Po wizycie w Stirling obiadokolacja i nocleg.

7 dzień - wycieczka do Loch Ness i Inverness - w poszukiwaniu słynnego potwora. Nessie, jak pieszczotliwie nazywa się wielkie stworzenie, które ponoć zamieszkuje wody Loch Ness, największego jeziora w Szkocji, to od dawna jeden z najpopularniejszych legendarnych potworów. Legenda, a może prawdziwa historia? Jednoznaczna odpowiedź na ten temat nie istnieje, ponieważ nie ma dostatecznie udokumentowanych spotkań z mieszkańcem jeziora. Gdy już wydaje się, że potwór z Loch Ness trafił między bajki, pojawia się informacja, która przywraca go do życia ponownie rozpalając wyobraźnię świata. Wiele osób zupełnie w dobrej wierze twierdzi, że widziało Nessie. I tak na przykład w 2014 r. pewien amator wypatrzył na zdjęciach satelitarnych Apple Maps coś, co (jak twierdzi) przedstawia 30-metrowe zwierzę pływające w jeziorze. Na zdjęciu widać duże przypominające walenia zwierzę z płetwami, płynące tuż pod powierzchnią wody. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień - zwiedzamy Edynburg - stolicę Szkocji. Miasto jest wyjątkowo ładnie położone – na skałach, nad zatoką, tuż obok wygasłego wulkanu. W Edynburgu mieszka niecałe pół miliona osób. Jest tu siedziba Parlamentu Szkocji, a za sprawą organizowanych festiwali, każdego roku w sierpniu miasto zamienia się w światową stolicę kultury. Cały zespół urbanistyczny Edynburga został wpisany w 1995 r. na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Strefa turystyczna to przede wszystkim Stare Miasto w Edynburgu, Królewska Mila i tereny do niej przyległe oraz park wokół Pałacu Holyrood i wzgórze Arthur’s Seat będące niegdyś wulkanem. Turyści chętnie odwiedzają także gregoriańskie Nowe Miasto w Edynburgu, zlokalizowane na północ od wzgórza zamkowego. Jego centrum znajduje się pomiędzy Queen Street i Princess Street, a między nimi biegnie George Street wypełniona butikami drogich marek. W tym rejonie można zrobić udane zakupy w Edynburgu, nie tylko z górnej półki. Obiadokolacja i nocleg.

9 dzień - po śniadanu przejazd do Newcastle, gdzie w okolicach godz. 16:00 zaokrętujemy się na prom, którym popłyniemy do Amsterdamu. Na promie zakwaterowanie w 4 osobowych kajutach. Rejs planowo trwać będzie około 16 godzin. Na promie obiadokolacja oraz śniadanie.

10 dzień - po śniadaniu przypłynięcie do Amsterdamu. Krótki pobyt w centrum miasta. Po obiedzie wyjazd do Polski.

11 dzień - przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych.

Nauka języka:

W trakcie trwania obozu językowego profesjonalna kadra lektorów ze szkoły językowej American Center będzie prowadziła zajęcia z zakresu języka angielskiego, kultury i historii Wielkiej Brytanii i Szkocji. Obozowicze mogą liczyć na zajęcia teoretyczne w wymiarze ok. 2h/dziennie, a także bardzo liczne zadania praktyczne pomagające zweryfikować nabytą wiedzę i dać swobodę poruszania się w miastach angielskojęzycznych. Szczególny nacisk kładziemy na umiejętności załatwiania codziennych spraw, poruszanie się środkami transportu publicznego po Edynburgu, nawiązywanie kontaktu z rodowitymi Brytyjczykami i Szkotami. Będziemy starali się wykorzystać otwartośc i chęć miejscowych mieszkańców do konwersacji, a także umożliwimy naszym obozowiczom poznanie bardzo charakterystycznych dla Wysp Brytyjskich zwyczajów.

Wyżywienie

W cenie obozu zapewniamy: śniadania w hotelu, obiadokolacje w godziach popołudniowych/wieczornych realizaowane w restauracjach w trakcie zwiedzania. Każdego dnia wygospodarujemy również czas wolny na lunch w trakcie którego obozowicze będą na własną rękę zamawiali posiłki, wykorzystując nabyte umiejętności językowe. Prosimy o przygotwanie kieszonkowego na ten cel (ok. 5-7 funtów/posiłek). W czasie obozu językowego uczestnicy będą mieli okazję spróbować lokalnych specjałów kuchni rodem z Wysp Brytyjskich (fish and chips, pie and mash itp).

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Zakwaterowanie

Hotele na trasie zwiedzania (pokoje 3,4,5 osobowe z łazienkami).

Ubezpieczenie
<p>PROMOCJA ! Pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: <b>KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ</b></p><ul><li> ubezpieczenie <b>KUP SOBIE SPOKÓJ</b> daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi i paliwowymi. Rezygnację należy skutecznie zgłosić do 22 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę „Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi. </li><li>ubezpieczenie od <b>CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH</b> daje pełną ochronę w przypadku osób, które cierpią na przewlekłe choroby (między innymi: nadciśnienie, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne i inne)</li></ul><p>Uwaga: Bez ubezpieczenia od <b>CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH</b> towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania z tytułu kosztów leczenia lub następstw nieszczęśliwych wypadków w przypadkach dolegliwości związanych lub wynikających z przewlekłych zachorowań.</p> <ul><li>ubezpieczenie <b>BAGAŻU</b> pozwala uzyskać odszkodowanie w przypadku uszkodzenia lub utraty bagażu.</li></ul><p>Wykupując pakiet 3w1 automatycznie wzrastają sumy ubezpieczenia: koszty leczenia 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1000 PLN, odpowiedzialność cywilna 5000 EUR.</p> szczegóły: <a href="https://www.funclub.pl/dokumenty" target="_blank">https://www.funclub.pl/dokumenty</a>
Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport od granicy polskiej trwa ok. 16-17 godzin do kanału La Manche. W trakcie przejazdu przeprawa tunelem pod kanałem La Manche lub promem.

Na terenie Polski przejazdy mogą być realizowane busem. Na czas podróży busem do autokaru głównego, kierowca pełni rolę opiekuna. Właściwi opiekunowie spotykają się z uczestnikami w autokarze głównym.

Informujemy że płatne miasta wsiadania (dojazdy antenowe) są realizowane od minimum 4 osób.

06.07.2024 - 16.07.2024
PrzystanekDataGodzinaDopłata
Białystok
Stacja paliw ORLEN Aleja Tysiąclecia Państwa Polskiego 11A
05.07.2024 r.Piątek23:35250 PLN
Bochnia
Stacja paliw ORLEN, ul. Brzeska 42
06.07.2024 r.Sobota05:05150 PLN
Bolesławiec
Stacja Orlen, Łąka/Bolesławiec
06.07.2024 r.Sobota12:350 PLN
Brzeg
Stacja BP przy A4, Przylesie 150, 49-200
06.07.2024 r.Sobota10:1580 PLN
Brzesko
Stacja paliw JAGA, ul. Tadeusza Kościuszki 90
06.07.2024 r.Sobota04:45150 PLN
Bydgoszcz
Hala Łuczniczka, ul. Toruńska 59
06.07.2024 r.Sobota05:35150 PLN
Gdańsk
Stacja Orlen, Trakt Św. Wojciecha 43/45, 80-044 Gdańsk
06.07.2024 r.Sobota01:35250 PLN
Gdynia
Dworzec PKP
06.07.2024 r.Sobota00:05250 PLN
Gliwice
Parking przy Mcdonalds, ul. Pszczyńska 325
06.07.2024 r.Sobota08:15160 PLN
Głogów
Stacja Paliw BP, Legnicka 16
06.07.2024 r.Sobota10:35200 PLN
Gorzów Wielkopolski
Dworzec PKS, przystanek dla wysiadających
06.07.2024 r.Sobota05:15170 PLN
Grudziądz
Stacja Orlen, Michale 114
06.07.2024 r.Sobota03:35200 PLN
Jędrzychowice
STACJA PALIW SHELL na drodze 94 przy węźle z A4
06.07.2024 r.Sobota13:200 PLN
Katowice
Stacja paliw BP z McDonalds, ul. Górnośląska 55
06.07.2024 r.Sobota07:30170 PLN
Konin
Zajazd Blue Stare miasto k/Konina, Modła Królewska 5F
06.07.2024 r.Sobota06:05100 PLN
Koszalin
Stacja BP Posejdon ul. Krakusa i Wandy 1E, 75-824 Koszalin
06.07.2024 r.Sobota03:35250 PLN
Kościan
Stacja Orlen, ul. Śmigielska
06.07.2024 r.Sobota08:3050 PLN
Kraków
STACJA PALIW BP, ul. Pasternik 66, 31-354 Kraków, w kierunku Katowic
06.07.2024 r.Sobota06:30200 PLN
Legnica
Stacja Orlen, Nowa Wieś Legnicka 44
06.07.2024 r.Sobota11:500 PLN
Leszno
Stacja paliw LOTOS, ul. Balonowa 35, 64-100 Leszno
06.07.2024 r.Sobota09:0050 PLN
Lubin (dolnośląskie)
STACJA PALIW STATOIL ul. J. Piłsudskiego 1
06.07.2024 r.Sobota11:20150 PLN
Łódź
parking przy stacji paliw E. Leclerc, ul. Inflancka 53
06.07.2024 r.Sobota04:35100 PLN
Międzyrzecz
Stacja paliw ORLEN, ul. Waszkiewicza 69
06.07.2024 r.Sobota05:45150 PLN
Mława
Stacja Paliw Lotos, ul. Polna 23
06.07.2024 r.Sobota00:15200 PLN
Myślibórz
Stacja paliw ORLEN Renice 59, 74-300 Renice
06.07.2024 r.Sobota04:45200 PLN
Nowa Sól
Dworzec PKS, ul. Towarowa 3
06.07.2024 r.Sobota09:55200 PLN
Olsztyn
Stacja paliw MOYA, ul. Sielska 45A
05.07.2024 r.Piątek22:25250 PLN
Olsztynek
Stacja paliw ORLEN, ul. Ostródzka 11
05.07.2024 r.Piątek23:25250 PLN
Opole
Stacja Paliw Shell, Ul. Posiłek 1A Rogów Opolski
06.07.2024 r.Sobota09:15150 PLN
Ostróda
Parking przy Intermarche, ul. Grunwaldzka 74d
05.07.2024 r.Piątek22:55250 PLN
Ostrów Mazowiecki
Stacja paliw ORLEN, ul. Lubiejewska 63
06.07.2024 r.Sobota01:05150 PLN
Piła
Stacja Paliw Amic, Aleja Poznańska 93
06.07.2024 r.Sobota05:50150 PLN
Płońsk
Mc’Donalds, ul. Polna 39
06.07.2024 r.Sobota01:05150 PLN
Polkowice
parking przy Aqua Parku, ul. Młyńska 4
06.07.2024 r.Sobota11:05150 PLN
Poznań
McDonalds Franowo, obok hipermarketu OBI, ul. Szwedzka 2
06.07.2024 r.Sobota07:3550 PLN
Rawicz
Stacja paliw PIEPRZYK, węzeł S5 zjazd na Korzeńsko
06.07.2024 r.Sobota09:3050 PLN
Rzeszów
stacja paliw Shell ul. Hetmańska 46
06.07.2024 r.Sobota03:00200 PLN
Sopot
Stacja paliw BP al.Niepodległości 664/670
06.07.2024 r.Sobota00:50250 PLN
Szczecin
Stacja paliw Circle K, ul, Gryfińska 60, 70-772 Szczecin
06.07.2024 r.Sobota03:55200 PLN
Szczecinek
Dworzec PKP, Dworcowa 1
06.07.2024 r.Sobota04:50250 PLN
Świebodzin
stacja Orlen ul. Wojska Polskiego, 66-200 Świebodzin
06.07.2024 r.Sobota06:05150 PLN
Tarnów
Stacja Paliw Grosar ul. Jana Pawła II 22
06.07.2024 r.Sobota04:15200 PLN
Tczew
Stacja BP, ul. Braci Grimm 1B
06.07.2024 r.Sobota02:25250 PLN
Toruń
dworzec PKP Toruń Miasto, Plac 18 Stycznia
06.07.2024 r.Sobota04:35200 PLN
Warszawa
Dworzec Zachodni (stanowisko międzynarodowe)
06.07.2024 r.Sobota02:35100 PLN
Wieliczka
Stacja paliw BP, ul. Krakowska 14b
06.07.2024 r.Sobota05:45150 PLN
Wiskitki
Stacja paliw AVIA, ul. Guzowska 35
06.07.2024 r.Sobota03:20100 PLN
Wrocław
Parking dla autokarów przy IKEA, Ul. Czekoladowa 5 Bielany Wrocławskie
06.07.2024 r.Sobota10:500 PLN
Wyszków
Stacja paliw LOTOS, ul. Białostocka 30
06.07.2024 r.Sobota01:35150 PLN
Zambrów
Stacja paliw ORLEN, ul. Białostocka 10
06.07.2024 r.Sobota00:35200 PLN
Zielona Góra
Stacja paliw ORLEN, ul. Sulechowska 40
06.07.2024 r.Sobota09:15200 PLN
Dokumenty

Obozy przeznaczone dla osób w wieku 12-17 lat. PAMIĘTAJ o zabraniu ze sobą PASZPORTU. Bez tego dokumentu nie będziesz mogał/mógł pojechać…. A przecież nie może Cię zabraknąć!

multimedia
  Lista odtwarzania
OBOWIĄZKOWA OPŁATA NA RZECZ TFG i TFP)

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) Działając w zgodzie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do wszystkich imprez, które są organizowane przez BP Funclub zostanie doliczona opłata, którą biuro w całości przekażemy na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Opłata doliczana do każdej umowy, bezzwrotna i zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek wpłacania składek na TFP obejmuje wszystkich organizatorów turystycznych w Polsce.

Dobrze wiedzieć
 • walutą obowiązującą w Szkocji jest Funt szterling (GBP)
 • w Wielkiej Brytanii oraz w dawnych brytyjskich koloniach stosuje się tzw. imperialny system miar i wag. Przykładowo: 1 stopa (ft) = 12 cali = 0,3048 m, 1 mila = 8 furlongów = 1609,344 m
 • Wielkiej Brytanii w przeciwieństwie do większości krajów świata obowiązuje ruch lewostronny.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.