kontakt@obozymlodziezowe.pl
Londyn - obóz językowy z Harrym Potterem i gwiazdami rocka
Anglia, Londyn
Cena od:
2799 PLN
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów7

Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminDniZakwaterowanieCena za osobęDostępność
25.06 - 04.07.2022 r.
10Pokój wieloosobowy
2799 PLN
02 - 11.07.2022 r.
10Pokój wieloosobowy
2799 PLN
09 - 18.07.2022 r.
10Pokój wieloosobowy
2799 PLN
06 - 15.08.2022 r.
10Pokój wieloosobowy
2999 PLN
Podział na grupy wiekowe

Na naszych obozach młodzieżowych program animacyjny i rekreacyjny dostosowany jest do grup wiekowych. W większości naszych ofert mamy dwie grupy wiekowe:

12 – 15 lat oraz 15 – 19 lat, co pomaga w realizacji programu dopasowanego do wieku uczestników.

Praca z młodzieżą jest szczególnie wymagająca, dlatego wkładamy w nią wiele serca. Podczas obozu nad bezpiecznym wypoczynkiem dzieci i młodzieży czuwają: Rezydenci, Kierownicy obozów, wykwalifikowani Wychowawcy w większości z wykształceniem pedagogicznym oraz Ratownicy WOPR.

Nad bezpieczną i komfortową podróżą czuwają wykwalifikowani Opiekunowie oraz doświadczeni Kierowcy autokaru. Zatrudniamy również Animatorów, którzy wypełniają maksymalnie obozowy czas.

Świadczenia
W cenie
 • 7 noclegów w okolicach Londynu. Pokoje 2,3,4,5 os. z łazienkami,
 • wyżywienie - śniadania i obiadokolacje,
 • przejazd autokarem klasy LUX (klmatyzacja, DVD, barek, WC),
 • opiekę pilota, wykwalifikowanej kadry,
 • zwiedzanie wg. programu,
 • minimum 2 godziny dziennie lekcji języka angielskiego (zajęcia teoretyczne i praktyczne).
Obowiązkowe
 • bilety i opłata przewodnicka, komunikacja miejska, opłaty wjazdowe do stref płatnych: 150 GBP/os. (kwota płatna w autokarze, nie podlega rozliczeniu)
 • ubezpieczenie KL/NNW: 90 PLN/os.
Opcjonalne
 • pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ w cenie specjalnej 150 PLN,
 • Kup Sobie Spokój: 80 PLN/os., (daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami paliwowymi i kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę "Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi),
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 100 PLN/os.,
 • bezpieczny bagaż: 50 PLN/os.,
 • rezerwacja miejsc w autokarze: 75 PLN/os.,
 • prowiant w drodze powrotnej (ok. 5-10 EUR),
 • sugerowane kieszonkowe: 120 GBP,
Program ramowy

*Na naszych obozach mieszkamy wyłącznie w hotelach. Nie praktykujemy zakwaterowania w domach prywatnych. Zakwaterowanie w hotelu daje gwarancję integracji obozowiczów. Cała grupa mieszka w jednym budynku, gdzie warunki są gwarantowane certyfikacją obiektu. Często spotykane w Londynie zakwaterowania u rodzin, pomimo, że tańsze, jest swoistą loterią. Można trafić do lepszego lub gorszego mieszkania. Różni są też właściciele. Z tego właśnie powodu na naszych obozach ta opcja zakwaterowania jest wykluczona.*

OBÓZ JĘZYKOWY W LONDYNIE:

Biuro Podróży Funclub wraz ze szkołą językową American Center zapraszają na wyjątkowy wyjazd do stolicy Wielkiej Brytanii. Połącz wakacyjną przygodę z nauką i doskonaleniem języka angielskiego, poznaj wielowiekową historię jednego z najpotężniejszych krajów świata, odkryj sekrety z życia Rodziny Królewskiej i rusz na zakupy po najsłynniejszych londyńskich ulicach. Na naszych obozach kłądziemy nacisk na praktyczne posługiwanie się językiem angielskim. Nie siedzimy w książkach, to robicie w szkole. Uczymy się przełamywać bariery językowe, radzić sobie w codziennych sytuacjach: zamawianie biletów w metrze, pytanie o drogę, robienie zakupów... Po powrocie angielski nie będzie już trudny.

1 dzień - zbiórka uczestników. Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem. Przejazd przez Niemcy, Kraje Beneluxu.

2 dzień - poranna przeprawa kanałem La Manche (tunel lub prom). Przejazd do hotelu w okolicach Londynu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

3-9 dzień - realizacja programu pobytu.

9 dzień - wyjazd do Polski w godzinach wieczornych. Nocny przejazd przez Francję i Niemcy.

10 dzień - przyjazd do Polski.

POZNAJ z nami LONDYN – miasto Kuby Rozpruwacza, Sherlocka Holmes, Harrego Pottera i Padingtona. Miasto Beatles`ów i innych gwiazd rocka, rodziny królewskiej i legendarnych gwiazd kina !

Spędź 6 dni w ścisłym centrum Londynu, poznając jego najciekawsze miejsca. Każdy dzień to osobny motyw przewodni zwiedzania !

W trakcie pobytu zrealizujemy 7 dni wycieczkowych:

 1. Londyn - Śladami ikon Londynu: Kuby Rozpruwacza, Sherlocka Holmesa i Paddingtona. Dzień, który spędzimy na odkrywaniu tajemniczych zakątków miasta związanych z postaciami, któe przeszły do kanonu popkultury. Dotrzemy m.in na Baker Street 221B, gdzie mieści się  kamienica najsłynniejszego na świecie detektywa Sherlocka Holmesa, który zamieszkiwał tam wraz ze swoją gosposia Panią Hudson i swoim przyjacielem dr. Watsonem. Zobaczymy także przepiękny, wiktoriański dworzec Paddington Station na który z mrocznych zakątków Peru przybył najsłynniejszy w Londynie miś. Znajduje się tam jego pomnik i sklep w którym można zakupić m.in jego ulubioną marmoladę. W godzinach popołudniowych ruszymy na szlak zbrodni Kuby Rozpruwacza, słynny Jack The Ripper siał strach we wschodniej części miasta w roku 1888. Wielu badaczy i historyków twierdzi, że pochodził z Polski...
 1. Londyn - Canterbury, przejazd do Brighton - dzień plażowania.

 2. Londyn - Śladami gwiazd Rocka (Abbey Road, Camden Town, Madame Tussauds). Podróż szlakiem wyjątkowych i unikalnych miejsc w których żyli, imprezowali, koncertowali i tworzyli najwybitniejsi muzycy na świecie. Zobaczymy z zewnątrz słynne studio nagraniowe, znajdujące przy ulicy Abbey Road z przejściem dla pieszych, które trafiło na okłądkę płyty Beatelsów, odwiedzimy alternatywne, fantastyczne i kolorowe Camden Town. To tutaj mieszkała, spędzała wolny czas, grała w bilard i imprezowała Amy Winehouse, tutaj urodził się Slash, tutaj w słynnym Teatrze Roundhouse występowali m.in: Rolling Stones, David Bowie, Led Zepellin, Jimi Hendrix, Sex Pistols, The Who, The Ramones i wielu wielu innych....Tego dnia trafimy również do muzuem Madamme Tussauds, gdzie spotkamy idealnie odzworowane figury woskowe najważniejszych i najsłynniejszych osób ze świata muzyki, polityki, sportu. Muzuem Madamme Tussauds jest odwiedzane przez prawie 3 mln. turystów rocznie. Obiadokolacja i nocleg.

 3. Londyn - Śladami Rodziny Królewskiej (St. James's Park, Buckingham Palace - z zewnątrz, zmiana warty)

 4. Londyn - Śladami Sportu i Gwiazd Kina (zwiedzanie jednej z aren: Wembley, Chelsea, Wimbledon)

 5. Londyn - shopping day :) (Oxford Street, Regent Street).

 6. Londyn - Harry Potter day (zwiedzanie Warner Bros. Studio oraz wizyta na peronie 9 i 3/4)

 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie

Nauka języka:

W trakcie trwania obozu językowego profesjonalna kadra lektorów ze szkoły językowej American Center będzie prowadziła zajęcia z zakresu języka angielskiego, kultury i historii Wielkiej Brytanii. Obozowicze mogą liczyć na zajęcia teoretyczne pomagające w praktycznym stosowaniu języka w wymiarze ok. 2h/dziennie, a także bardzo liczne zadania praktyczne pomagające zweryfikować nabytą wiedzę i dać swobodę poruszania się w fascynującym świecie angielskiej stolicy. Szczególny nacisk kładziemy na umiejętności załatwiania codziennych spraw, poruszanie się środkami transportu publicznego po Londynie, nawiązywanie kontaktu z rodowitymi Brytyjczykami. Będziemy starali się wykorzystać otwartośc i chęć Anglików do konwersacji, a także umożliwimy naszym obozowiczom poznanie bardzo charakterystycznych dla Wysp Brytyjskich zwyczajów.

Wyżywienie

W cenie obozu zapewniamy: śniadania w hotelu, obiadokolacje w godziach popołudniowych/wieczornych realizaowane w restauracjach w trakcie zwiedzania. Każdego dnia wygospodarujemy również czas wolny na lunch w trakcie którego obozowicze będą na własną rękę zamawiali posiłki, wykorzystując nabyte umiejętności językowe. Prosimy o przygotwanie kieszonkowego na ten cel (ok. 5 funtów/posiłek). W czasie obozu językowego uczestnicy będą mieli okazję spróbować loklanych specjałów kuchni brytyjskiej (fish and chips, pie and mash itp), a także wyjątkowych potraw z całego świata, dostępnych w Londynie.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Zakwaterowanie

Hotele 2 i 3* (pokoje 2,3,4,5 osobowe z łazienkami).

Zakwaterowanie w hotelu daje gwarancję integracji obozowiczów. Cała grupa zakwaterowana jest w jednym budynku, gdzie warunki są gwarantowane certyfikacją obiektu. Często spotykane w Londynie zakwaterowania u rodzin, pomimo, że tańsze, jest swoistą loterią. Można trafić do lepszego lub gorszego mieszkania. Różni są też właściciele. Na naszych obozach nie stosujemy zakwaterowania w domach prywatnych. Mieszkamy wyłącznie w hotelach.

Ubezpieczenie
<p>PROMOCJA ! Pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: <b>KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ</b></p><ul><li> ubezpieczenie <b>KUP SOBIE SPOKÓJ</b> daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi i paliwowymi. Rezygnację należy skutecznie zgłosić do 22 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę „Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi. </li><li>ubezpieczenie od <b>CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH</b> daje pełną ochronę w przypadku osób, które cierpią na przewlekłe choroby (między innymi: nadciśnienie, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne i inne)</li></ul><p>Uwaga: Bez ubezpieczenia od <b>CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH</b> towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania z tytułu kosztów leczenia lub następstw nieszczęśliwych wypadków w przypadkach dolegliwości związanych lub wynikających z przewlekłych zachorowań.</p> <ul><li>ubezpieczenie <b>BAGAŻU</b> pozwala uzyskać odszkodowanie w przypadku uszkodzenia lub utraty bagażu.</li></ul><p>Wykupując pakiet 3w1 automatycznie wzrastają sumy ubezpieczenia: koszty leczenia 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1000 PLN, odpowiedzialność cywilna 5000 EUR.</p> szczegóły: <a href="https://www.funclub.pl/dokumenty" target="_blank">https://www.funclub.pl/dokumenty</a>
Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport od granicy polskiej trwa ok. 16-17 godzin do Londynu. W trakcie przejazdu przeprawa tunelem pod kanałem La Manche lub promem.

✅ #OdDrzwiDoDrzwi obejmuje wszystkie rezerwacje z dodatkowo płatnym miastem wyjazdowym ✅ wyjazd na imprezę realizowany jest minibusem z miejsca zbiórki w wybranym mieście wyjazdowym ✅ po zakończeniu imprezy minibus zawozi obozowiczów pod adres domowy, który wpisany jest w rezerwacji, maksymalnie 30 km od wykupionego miasta wyjazdowego ✅ #OdDrzwiDoDrzwi nie jest dodatkowo płatne ✅ #OdDrzwiDoDrzwi realizowane jest bez względu na godzinę powrotu autokaru

Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podane godziny mogą ulec zmianie.

25.06.2022 - 04.07.2022
PrzystanekDataGodzinaDopłata
Białystok
Stacja paliw ORLEN Aleja Tysiąclecia Państwa Polskiego 11A
24.06.2022 r.Piątek18:00250 PLN
Bielsko Biała
Stacja paliw AMIC, Aleja Generała Władysława Andersa 545
25.06.2022 r.Sobota00:45200 PLN
Bochnia
Stacja paliw ORLEN, ul. Brzeska 42
24.06.2022 r.Piątek23:50150 PLN
Bolesławiec
Stacja Orlen, Łąka/Bolesławiec
25.06.2022 r.Sobota13:050 PLN
Brzeg
Stacja BP przy A4, Przylesie 150, 49-200
25.06.2022 r.Sobota04:4580 PLN
Brzesko
Stacja paliw JAGA, ul. Tadeusza Kościuszki 90
24.06.2022 r.Piątek23:30150 PLN
Bydgoszcz
Hala Łuczniczka, ul. Toruńska 59
24.06.2022 r.Piątek23:40150 PLN
Ciechocinek
Restauracja Mc'Donalds, Szosa Ciechocińska 9, 87-700 Odolion
24.06.2022 r.Piątek22:15200 PLN
Czarnków
Parking przy ul. Wodna 43
25.06.2022 r.Sobota00:30150 PLN
Gdańsk
Stacja Orlen, Trakt Św. Wojciecha 43/45, 80-044 Gdańsk
24.06.2022 r.Piątek19:50250 PLN
Gdynia
Dworzec PKP
24.06.2022 r.Piątek18:55250 PLN
Gliwice
parking przy Mcdonald’s, ul. Pszczyńska 325, obok centrum handlowego Europa Centralna
25.06.2022 r.Sobota03:00160 PLN
Głogów
Parking TESCO przy ul. Piłsudskiego 15
25.06.2022 r.Sobota04:35150 PLN
Gniezno
Stacja paliw LOTOS ul.Gdańska 126
25.06.2022 r.Sobota01:15100 PLN
Gorzów Wielkopolski
Dworzec PKS, przystanek dla wysiadających
24.06.2022 r.Piątek23:25170 PLN
Gostyń
Parking przy Tesco ul. Leszczyńska 5
25.06.2022 r.Sobota02:30100 PLN
Grudziądz
Stacja Orlen, Michale 114
24.06.2022 r.Piątek22:10250 PLN
Inowrocław
Stacja Paliw SHELL, ul. Toruńska 181
25.06.2022 r.Sobota00:00150 PLN
Jarocin
Stacja paliw ORLEN ul.Wojska Polskiego 135a
25.06.2022 r.Sobota01:20150 PLN
Jastrzębie Zdrój
Stacja paliw BP, ul. Wodzisławska 1
25.06.2022 r.Sobota01:30200 PLN
Jędrzejów
Stacja paliw TOTAL, ul. Partyzantów 73
24.06.2022 r.Piątek23:45200 PLN
Jędrzychowice
STACJA PALIW SHELL na drodze 94 przy węźle z A4
25.06.2022 r.Sobota13:350 PLN
Kalisz
Stacja Paliw STATOIL, ul. Podmiejska 22
25.06.2022 r.Sobota01:10150 PLN
Katowice
stacja paliw BP z McDonald's przy A4, kierunek Wrocław, ul. Górnośląska 55
25.06.2022 r.Sobota02:15170 PLN
Kielce
Stacja paliw ORLEN, ul. Łódzka 266
24.06.2022 r.Piątek23:00200 PLN
Kłodzko
Restauracja Mc'Donalds, ul. Objazdowa 26
25.06.2022 r.Sobota03:20170 PLN
Konin
Zajazd Blue Stare miasto k/Konina, Modła Królewska 5F
25.06.2022 r.Sobota06:00100 PLN
Koszalin
Stacja BP Posejdon ul. Krakusa i Wandy 1E, 75-824 Koszalin
24.06.2022 r.Piątek20:45250 PLN
Kościan
Stacja Orlen, ul. Śmigielska
25.06.2022 r.Sobota08:300 PLN
Kraków
STACJA PALIW BP, ul. Pasternik 66, 31-354 Kraków, w kierunku Katowic
25.06.2022 r.Sobota01:00200 PLN
Krotoszyn
Dworzec PKP, ul.Dworcowa 1
25.06.2022 r.Sobota02:25150 PLN
Legnica
Stacja Orlen, Nowa Wieś Legnicka 44
25.06.2022 r.Sobota11:500 PLN
Leszno
Stacja paliw LOTOS, ul. Balonowa 35, 64-100 Leszno
25.06.2022 r.Sobota08:550 PLN
Lubin (dolnośląskie)
STACJA PALIW STATOIL ul. J. Piłsudskiego 1
25.06.2022 r.Sobota05:20100 PLN
Łagiewniki
Stacja Orlen, ul. Wrocławska 25
25.06.2022 r.Sobota04:3080 PLN
Łódź
parking przy stacji paliw E. Leclerc, ul. Inflancka 53
25.06.2022 r.Sobota04:45100 PLN
Międzyrzecz
Stacja paliw ORLEN, ul. Waszkiewicza 69
24.06.2022 r.Piątek23:55150 PLN
Mława
Stacja Paliw Lotos, ul. Polna 23
24.06.2022 r.Piątek18:40200 PLN
Modlin
Lotnisko Modlin, stanowiska BUS przy hali odlotów
24.06.2022 r.Piątek20:00100 PLN
Myślibórz
Stacja paliw ORLEN Renice 59, 74-300 Renice
24.06.2022 r.Piątek22:55200 PLN
Niemcza
Stacja paliw BP, Osiedle Podmiejskie 1a
25.06.2022 r.Sobota04:2090 PLN
Nowa Sól
Dworzec PKS
25.06.2022 r.Sobota03:50150 PLN
Nowy Tomyśl
Stacja paliw BP Przyłęk 125A, 64-300
25.06.2022 r.Sobota01:15100 PLN
Oborniki Wlkp.
Parking przy markecie LIDL, ul. Lipowa 16a
25.06.2022 r.Sobota01:15100 PLN
Olsztyn
Stacja paliw SHELL, ul. Sielska 45A
24.06.2022 r.Piątek16:50250 PLN
Olsztynek
Stacja paliw ORLEN, ul. Ostródzka 11
24.06.2022 r.Piątek17:50250 PLN
Opole
stacja paliw LOTOS, Rogów Opolski 1A węzeł Krapkowice przy drodze krajowej 45
25.06.2022 r.Sobota03:45150 PLN
Ostróda
Parking przy Intermarche, ul. Grunwaldzka 74d
24.06.2022 r.Piątek17:20250 PLN
Ostrów Mazowiecki
Stacja paliw ORLEN, ul. Lubiejewska 63
24.06.2022 r.Piątek19:30150 PLN
Ostrów Wielkopolski
Dworzec PKS, Dworcowa 15, 63-410 Ostrów Wielkopolski
25.06.2022 r.Sobota01:40150 PLN
Piła
Stacja Paliw Lukoil, Aleja Poznańska 93
24.06.2022 r.Piątek23:30150 PLN
Pleszew
Stacja Paliw LOTOS ul. Poznańska 136
25.06.2022 r.Sobota00:55150 PLN
Płońsk
Mc’Donalds, ul. Polna 39
24.06.2022 r.Piątek19:30150 PLN
Polkowice
parking przy Aqua Parku
25.06.2022 r.Sobota05:05100 PLN
Poznań
McDonald's Franowo, obok hipermarketu OBI, ul. Szwedzka 2
25.06.2022 r.Sobota07:450 PLN
Pszczyna kier. Katowice
Stacja paliw ORLEN, ul. Górnośląska 42
25.06.2022 r.Sobota01:15200 PLN
Rawicz
Stacja paliw PIEPRZYK, węzeł S5 zjazd na Korzeńsko
25.06.2022 r.Sobota09:250 PLN
Rybnik kier. Gliwice
Stacja paliw AMIC, Wodzisławska 181
25.06.2022 r.Sobota02:05170 PLN
Rzeszów
stacja paliw Shell ul. Hetmańska 46
24.06.2022 r.Piątek22:00200 PLN
Słupsk
Dworzec PKP, ul. Hugona Kołątaja 32
24.06.2022 r.Piątek19:45250 PLN
Sopot
Stacja paliw BP al.Niepodległości 664/670
24.06.2022 r.Piątek19:20250 PLN
Starogard Gdański
Dworzec PKP
24.06.2022 r.Piątek21:10250 PLN
Szczecin
Stacja paliw Circle K, ul, Gryfińska 60, 70-772 Szczecin
24.06.2022 r.Piątek22:05200 PLN
Szczecinek
Dworzec PKP
24.06.2022 r.Piątek22:00250 PLN
Śrem
Stacja paliw ORLEN, ul. Gostyńska 59
25.06.2022 r.Sobota02:00100 PLN
Świebodzin
stacja Orlen ul. Wojska Polskiego, 66-200 Świebodzin
25.06.2022 r.Sobota00:30150 PLN
Świecie
Stacja Paliw ORLEN, Morsk 25, 86-100 Morsk
24.06.2022 r.Piątek22:40200 PLN
Tarnów
Stacja Paliw Grosar ul. Jana Pawła II 22
24.06.2022 r.Piątek23:00200 PLN
Tczew
Stacja BP, ul. Braci Grimm 1B
24.06.2022 r.Piątek20:40250 PLN
Toruń
dworzec PKP Toruń Miasto, Plac 18 Stycznia
24.06.2022 r.Piątek23:00150 PLN
Trzcianka
Dworzec PKP
25.06.2022 r.Sobota00:00150 PLN
Tychy kier. Katowice
Stacja paliw BP, ul Przemysłowa 48
25.06.2022 r.Sobota01:30150 PLN
Wałcz
Dworzec PKP
24.06.2022 r.Piątek23:00150 PLN
Warszawa
Dworzec Zachodni (stanowisko międzynarodowe)
25.06.2022 r.Sobota02:30100 PLN
Wieliczka
Stacja paliw BP, ul. Krakowska 37
25.06.2022 r.Sobota00:30100 PLN
Wiskitki
Stacja paliw AVIA, ul. Guzowska 35
25.06.2022 r.Sobota03:15100 PLN
Włocławek
parking przy Hali Mistrzów, al. Fryderyka Chopina 8
24.06.2022 r.Piątek21:45200 PLN
Wodzisław Śląski
Stacja Paliw SHELL, ul. Rybnicka 15
25.06.2022 r.Sobota01:55200 PLN
Wrocław
PARK HANDLOWY BIELANY, parking przy IKEA, ul. Czekoladowa
25.06.2022 r.Sobota10:500 PLN
Wyszków
Stacja paliw LOTOS, ul. Białostocka 30
24.06.2022 r.Piątek20:00150 PLN
Zambrów
Stacja paliw ORLEN, ul. Białostocka 10
24.06.2022 r.Piątek19:00200 PLN
Ząbkowice Śląskie k. Kłodzka
Stacja Orlen, ul. Wrocławska 31
25.06.2022 r.Sobota03:50150 PLN
Zielona Góra
Parking przy NETTO, ul. Ułańska 1, 65-980 Zielona Góra
25.06.2022 r.Sobota03:20150 PLN
Żnin
Stacja Paliw Maxoil przy drodze wojewódzkiej 251 (zjazd z S5 w kierunku Żnina)
25.06.2022 r.Sobota00:40150 PLN
Żywiec
Dworzec PKP
25.06.2022 r.Sobota00:15250 PLN
Dokumenty

Obozy przeznaczone dla osób w wieku 13-19 lat. PAMIĘTAJ o zabraniu ze sobą WAŻNEGO PASZPORTU

multimedia
  Lista odtwarzania
OBOWIĄZKOWA OPŁATA NA RZECZ TFG i TFP)

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) Działając w zgodzie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do wszystkich imprez, które są organizowane przez BP Funclub zostanie doliczona opłata, którą biuro w całości przekażemy na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Opłata doliczana do każdej umowy, bezzwrotna i zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek wpłacania składek na TFP obejmuje wszystkich organizatorów turystycznych w Polsce.

Dobrze wiedzieć
 • walutą obowiązującą w Anglii jest Funt szterling (GBP)
 • w Wielkiej Brytanii oraz w dawnych brytyjskich koloniach stosuje się tzw. imperialny system miar i wag. Przykładowo: 1 stopa (ft) = 12 cali = 0,3048 m, 1 mila = 8 furlongów = 1609,344 m
 • w Wielkiej Brytanii w przeciwieństwie do większości krajów świata obowiązuje ruch lewostronny.
 • według najnowszych badań słynny londyński morderca z XIX w. Kuba Rozpruwacz (Jack the Ripper) pochodził z polskiej Kłodawy...
 • jeśli Londyn byłby krajem, zajmowałby dziewiąte miejsce pod względem liczby ludności w Unii Europejskiej (8,3 miliona).
 • Londyn był pierwszym miastem, w którym pojawił się smog. Pierwszy raz zaobserwowano to zjawisko już w połowie XVII wieku.
 • najstarszym systemem metra na świecie jest londyńskie "Underground".
 • angielski pisarz Samuel Johnson zwykł mawiać: "Jeśli jesteś znudzony Londynem, jesteś znudzony życiem".
 • w Londynie znajduje się II najwyższy budynek w Europie - The Shard (wysokość - 310 metrów).
 • w latach 1940 - 1990 w Londynie działał Rząd Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie, który był legalną kontynuacją władz II RP. Ostatnim prezydentem na uchodźstwie był Ryszard Kaczorowski.
 • w Londynie swoją karierę muzyczną rozpoczynali m.in: Led Zeppelin, The Who, Queen, The Pollice, Deep Purple, David Bowie, The Clash, Iron Maiden, The Rolling Stones, Sex Pistols, Spice Girls...

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.