kontakt@obozymlodziezowe.pl
FUN DEALERS
Londyn i Oxford - obóz językowy
Anglia, Oxford, Londyn

Cena od:
2999 PLN

(Najniższa cena z ostatnich 30 dni)

Wyżywienie  HB
śniadania + obiadokolacje
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów6

Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminDniZakwaterowanieCena za osobęDostępność
28.06 - 06.07.2024 r.
9Pokój wieloosobowy
2999 PLN
04 - 12.07.2024 r.
9Brak miejsc
10 - 18.07.2024 r.
9Pokój wieloosobowy
2999 PLN
16 - 24.07.2024 r.
9Pokój wieloosobowy
2999 PLN
Świadczenia
W cenie
 • 6 noclegów w okolicach Londynu. Pokoje 3,4,5 os. z łazienkami,
 • wyżywienie - śniadania i obiadokolacje,
 • przejazd autokarem klasy LUX (klmatyzacja, DVD, barek, WC),
 • opiekę pilota, wykwalifikowanej kadry,
 • zwiedzanie wg. programu,
 • minimum 2 godziny dziennie lekcji języka angielskiego (zajęcia teoretyczne i praktyczne).
Obowiązkowe
 • bilety wstępu, opłata przewodnicka, komunikacja miejska, opłaty wjazdowe do stref płatnych: 100 GBP/os. (kwota płatna w autokarze, nie podlega rozliczeniu)
 • ubezpieczenie KL/NNW: 120 PLN/os.
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 20 PLN/os.
Opcjonalne
 • pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ w cenie specjalnej 200 PLN,
 • Kup Sobie Spokój: 120 PLN/os., (daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami paliwowymi i kursowymi oraz zmianami dopłąt obowiązkowych. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę "Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi),
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 120 PLN/os.,
 • bezpieczny bagaż: 70 PLN/os.,
 • rezerwacja miejsc w autokarze: 100 PLN/os.,
 • prowiant w drodze powrotnej: 10 EUR),
 • sugerowane kieszonkowe: 120 GBP,
Program ramowy

*Na naszych obozach mieszkamy wyłącznie w hotelach. Nie praktykujemy zakwaterowania w domach prywatnych. Zakwaterowanie w hotelu daje gwarancję integracji obozowiczów. Cała grupa mieszka w jednym hotelu, gdzie warunki są gwarantowane certyfikacją obiektu. Często spotykane w Londynie zakwaterowania u rodzin, pomimo, że tańsze, jest swoistą loterią. Można trafić do lepszego lub gorszego mieszkania. Różni są też właściciele. Z tego właśnie powodu na naszych obozach ta opcja zakwaterowania jest wykluczona.*

OBÓZ JĘZYKOWY W LONDYNIE i OXFORDZIE:

Biuro Podróży Funclub wraz ze szkołą językową American Center zapraszają na wyjątkowy wyjazd do stolicy Wielkiej Brytanii. Połącz wakacyjną przygodę z nauką i doskonaleniem języka angielskiego, poznaj wielowiekową historię jednego z najpotężniejszych krajów świata, odkryj sekrety z życia Rodziny Królewskiej i rusz na zakupy po najsłynniejszych londyńskich ulicach. Na naszych obozach kłądziemy nacisk na praktyczne posługiwanie się językiem angielskim. Nie siedzimy w książkach, to robicie w szkole. Uczymy się przełamywać bariery językowe, radzić sobie w codziennych sytuacjach: zamawianie biletów w metrze, pytanie o drogę, robienie zakupów... Po powrocie angielski nie będzie już trudny.

1 dzień - zbiórka uczestników. Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem. Przejazd przez Niemcy, Kraje Beneluxu.

2 dzień - poranna przeprawa kanałem La Manche (tunel lub prom). Przejazd do hotelu w okolicach Londynu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2-8 dzień - realizacja programu pobytu.

8 dzień - wyjazd do Polski w godzinach wieczornych. Nocny przejazd przez Francję i Niemcy.

9 dzień - przyjazd do Polski.

Pomimo, że internet w Anglii działa w każdym hotelu i w miejscach publicznych, przed wyjazdem polecamy zakupienie specjalnego pakietu danych u swojego operatora telefonii komórkowej. Dzięki temu korzystanie z internetu w telefonie komórkowym nie będzie musiało się ograniczać wyłącznie do wifi.

POZNAJ z nami LONDYN – miasto Kuby Rozpruwacza, Sherlocka Holmes, Harrego Pottera i Padingtona. Miasto Beatles`ów i innych gwiazd rocka, rodziny królewskiej i legendarnych gwiazd kina !

Spędź wakacje w ścisłym centrum Londynu, poznając jego najciekawsze miejsca, poczuj unikalną atmofosferę najsłynniejszego uniwersyteckiego miasta Oxfordu. Każdy dzień to osobny motyw przewodni zwiedzania ! o

W trakcie pobytu realizujemy dni wycieczkowe:

 1. Londyn - Śladami ikon Londynu Kuby Rozpruwacza, Sherlocka Holmesa i Paddingtona. Dzień, który spędzimy na odkrywaniu tajemniczych zakątków miasta związanych z postaciami, któe przeszły do kanonu popkultury. Dotrzemy m.in na Baker Street 221B, gdzie mieści się  kamienica najsłynniejszego na świecie detektywa Sherlocka Holmesa, który zamieszkiwał tam wraz ze swoją gosposia Panią Hudson i swoim przyjacielem dr. Watsonem. Zobaczymy także przepiękny, wiktoriański dworzec Paddington Station na który z mrocznych zakątków Peru przybył najsłynniejszy w Londynie miś. Znajduje się tam jego pomnik i sklep w którym można zakupić m.in jego ulubioną marmoladę. W godzinach popołudniowych ruszymy na szlak zbrodni Kuby Rozpruwacza, słynny Jack The Ripper siał strach we wschodniej części miasta w roku 1888. Wielu badaczy i historyków twierdzi, że pochodził z Polski...

 2. Londyn - Śladami gwiazd Rocka (Abbey Road, Camden Town, Madame Tussauds). Podróż szlakiem wyjątkowych i unikalnych miejsc w których żyli, imprezowali, koncertowali i tworzyli najwybitniejsi muzycy na świecie. Zobaczymy z zewnątrz słynne studio nagraniowe, znajdujące przy ulicy Abbey Road z przejściem dla pieszych, które trafiło na okłądkę płyty Beatelsów, odwiedzimy alternatywne, fantastyczne i kolorowe Camden Town. To tutaj mieszkała, spędzała wolny czas, grała w bilard i imprezowała Amy Winehouse, tutaj urodził się Slash, tutaj w słynnym Teatrze Roundhouse występowali m.in: Rolling Stones, David Bowie, Led Zepellin, Jimi Hendrix, Sex Pistols, The Who, The Ramones i wielu wielu innych....Tego dnia trafimy również do muzuem Madamme Tussauds, gdzie spotkamy idealnie odzworowane figury woskowe najważniejszych i najsłynniejszych osób ze świata muzyki, polityki, sportu. Muzuem Madamme Tussauds jest odwiedzane przez prawie 3 mln. turystów rocznie. Obiadokolacja i nocleg.

 3. Londyn - Śladami Rodziny Królewskiej (St. James's Park, Buckingham Palace - z zewnątrz, zmiana warty)

 4. Londyn - Śladami Sportu i Gwiazd Kina (zwiedzanie jednej z aren: Wembley, Chelsea, Wimbledon)

 5. Londyn - shopping day :) (Oxford Street, Regent Street).

 6. Londyn/Oxford-language skills day po śniadnaiu przejazd do Oxfordu, określanego miastem malowniczych wież w którym siedzibę ma najstarszy i jeden z najbardzeij prestiżowych uniwersytetów na terenie dawnego Impreium Brytyjskiego. Na tej elitarnej uczelni nauki pobierali m.in. dziewiętnastowieczny poeta Oscar Wilde, C.S. Lewis czy J.R.R Tolkien. Budynki uniwersytetu stanowiły plany zdjęciowe dla wielu filmów m.in. Jamesa Bonda czy też Harrego Pottera. Spacer po Oxfordzie oraz zabawy miejskie nastawione na praktyczne wykorzystywanie języka angielskiego.

 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie

Nauka języka:

W trakcie trwania obozu językowego profesjonalna kadra lektorów ze szkoły językowej American Center będzie prowadziła zajęcia z zakresu języka angielskiego, kultury i historii Wielkiej Brytanii. Obozowicze mogą liczyć na zajęcia teoretyczne pomagające w praktycznym stosowaniu języka w wymiarze ok. 2h/dziennie, a także bardzo liczne zadania praktyczne pomagające zweryfikować nabytą wiedzę i dać swobodę poruszania się w fascynującym świecie angielskiej stolicy. Szczególny nacisk kładziemy na umiejętności załatwiania codziennych spraw, poruszanie się środkami transportu publicznego po Londynie, nawiązywanie kontaktu z rodowitymi Brytyjczykami. Będziemy starali się wykorzystać otwartośc i chęć Anglików do konwersacji, a także umożliwimy naszym obozowiczom poznanie bardzo charakterystycznych dla Wysp Brytyjskich zwyczajów.

Wyżywienie

W cenie obozu zapewniamy: śniadania w hotelu, obiadokolacje w godziach popołudniowych/wieczornych realizaowane w restauracjach w trakcie zwiedzania. Każdego dnia wygospodarujemy również czas wolny na lunch w trakcie którego obozowicze będą na własną rękę zamawiali posiłki, wykorzystując nabyte umiejętności językowe. Prosimy o przygotwanie kieszonkowego na ten cel (ok. 5 funtów/posiłek). W czasie obozu językowego uczestnicy będą mieli okazję spróbować loklanych specjałów kuchni brytyjskiej (fish and chips, pie and mash itp), a także wyjątkowych potraw z całego świata, dostępnych w Londynie.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Zakwaterowanie

Hotele 2 i 3* (pokoje 2,3,4,5 osobowe z łazienkami).

Zakwaterowanie w hotelu daje gwarancję integracji obozowiczów. Cała grupa zakwaterowana jest w jednym budynku, gdzie warunki są gwarantowane certyfikacją obiektu. Często spotykane w Londynie zakwaterowania u rodzin, pomimo, że tańsze, jest swoistą loterią. Można trafić do lepszego lub gorszego mieszkania. Różni są też właściciele. Na naszych obozach nie stosujemy zakwaterowania w domach prywatnych. Mieszkamy wyłącznie w hotelach.

Ubezpieczenie
<p>PROMOCJA ! Pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: <b>KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ</b></p><ul><li> ubezpieczenie <b>KUP SOBIE SPOKÓJ</b> daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi i paliwowymi. Rezygnację należy skutecznie zgłosić do 22 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę „Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi. </li><li>ubezpieczenie od <b>CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH</b> daje pełną ochronę w przypadku osób, które cierpią na przewlekłe choroby (między innymi: nadciśnienie, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne i inne)</li></ul><p>Uwaga: Bez ubezpieczenia od <b>CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH</b> towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania z tytułu kosztów leczenia lub następstw nieszczęśliwych wypadków w przypadkach dolegliwości związanych lub wynikających z przewlekłych zachorowań.</p> <ul><li>ubezpieczenie <b>BAGAŻU</b> pozwala uzyskać odszkodowanie w przypadku uszkodzenia lub utraty bagażu.</li></ul><p>Wykupując pakiet 3w1 automatycznie wzrastają sumy ubezpieczenia: koszty leczenia 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1000 PLN, odpowiedzialność cywilna 5000 EUR.</p> szczegóły: <a href="https://www.funclub.pl/dokumenty" target="_blank">https://www.funclub.pl/dokumenty</a>
Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport od granicy polskiej trwa ok. 16-17 godzin do Londynu. W trakcie przejazdu przeprawa tunelem pod kanałem La Manche lub promem.

Na terenie Polski przejazdy mogą być realizowane busem. Na czas podróży busem do autokaru głównego, kierowca pełni rolę opiekuna. Właściwi opiekunowie spotykają się z uczestnikami w autokarze głównym.

Orientacyjne godziny powrotów: Wrocław 16:00 – 18:00; Katowice 18:00 – 20:00; Kraków 19:00 – 21:00; Łódź 17:00 – 19:00; Warszawa 19:00 – 21:00; Poznań 14:00 – 16:00

Informujemy że płatne miasta wsiadania (dojazdy antenowe) są realizowane od minimum 4 osób.

28.06.2024 - 06.07.2024
PrzystanekDataGodzinaDopłata
Białystok
Stacja paliw ORLEN Aleja Tysiąclecia Państwa Polskiego 11A
27.06.2024 r.Czwartek23:35250 PLN
Bochnia
Stacja paliw ORLEN, ul. Brzeska 42
28.06.2024 r.Piątek05:05150 PLN
Bolesławiec
Stacja Orlen, Łąka/Bolesławiec
28.06.2024 r.Piątek12:350 PLN
Brzeg
Stacja BP przy A4, Przylesie 150, 49-200
28.06.2024 r.Piątek10:1580 PLN
Brzesko
Stacja paliw JAGA, ul. Tadeusza Kościuszki 90
28.06.2024 r.Piątek04:45150 PLN
Bydgoszcz
Hala Łuczniczka, ul. Toruńska 59
28.06.2024 r.Piątek05:35150 PLN
Gdańsk
Stacja Orlen, Trakt Św. Wojciecha 43/45, 80-044 Gdańsk
28.06.2024 r.Piątek01:35250 PLN
Gdynia
Dworzec PKP
28.06.2024 r.Piątek00:05250 PLN
Gliwice
Parking przy Mcdonalds, ul. Pszczyńska 325
28.06.2024 r.Piątek08:15160 PLN
Głogów
Stacja Paliw BP, Legnicka 16
28.06.2024 r.Piątek10:35200 PLN
Gorzów Wielkopolski
Dworzec PKS, przystanek dla wysiadających
28.06.2024 r.Piątek05:15170 PLN
Grudziądz
Stacja Orlen, Michale 114
28.06.2024 r.Piątek03:35200 PLN
Jędrzychowice
STACJA PALIW SHELL na drodze 94 przy węźle z A4
28.06.2024 r.Piątek13:200 PLN
Katowice
Stacja paliw BP z McDonalds, ul. Górnośląska 55
28.06.2024 r.Piątek07:30170 PLN
Konin
Zajazd Blue Stare miasto k/Konina, Modła Królewska 5F
28.06.2024 r.Piątek06:05100 PLN
Koszalin
Stacja BP Posejdon ul. Krakusa i Wandy 1E, 75-824 Koszalin
28.06.2024 r.Piątek03:35250 PLN
Kościan
Stacja Orlen, ul. Śmigielska
28.06.2024 r.Piątek08:3050 PLN
Kraków
STACJA PALIW BP, ul. Pasternik 66, 31-354 Kraków, w kierunku Katowic
28.06.2024 r.Piątek06:30200 PLN
Legnica
Stacja Orlen, Nowa Wieś Legnicka 44
28.06.2024 r.Piątek11:500 PLN
Leszno
Stacja paliw LOTOS, ul. Balonowa 35, 64-100 Leszno
28.06.2024 r.Piątek09:0050 PLN
Lubin (dolnośląskie)
STACJA PALIW STATOIL ul. J. Piłsudskiego 1
28.06.2024 r.Piątek11:20150 PLN
Łódź
parking przy stacji paliw E. Leclerc, ul. Inflancka 53
28.06.2024 r.Piątek04:35100 PLN
Międzyrzecz
Stacja paliw ORLEN, ul. Waszkiewicza 69
28.06.2024 r.Piątek05:45150 PLN
Mława
Stacja Paliw Lotos, ul. Polna 23
28.06.2024 r.Piątek00:15200 PLN
Myślibórz
Stacja paliw ORLEN Renice 59, 74-300 Renice
28.06.2024 r.Piątek04:45200 PLN
Nowa Sól
Dworzec PKS, ul. Towarowa 3
28.06.2024 r.Piątek09:55200 PLN
Olsztyn
Stacja paliw MOYA, ul. Sielska 45A
27.06.2024 r.Czwartek22:25250 PLN
Olsztynek
Stacja paliw ORLEN, ul. Ostródzka 11
27.06.2024 r.Czwartek23:25250 PLN
Opole
Stacja Paliw Shell, Ul. Posiłek 1A Rogów Opolski
28.06.2024 r.Piątek09:15150 PLN
Ostróda
Parking przy Intermarche, ul. Grunwaldzka 74d
27.06.2024 r.Czwartek22:55250 PLN
Ostrów Mazowiecki
Stacja paliw ORLEN, ul. Lubiejewska 63
28.06.2024 r.Piątek01:05150 PLN
Piła
Stacja Paliw Amic, Aleja Poznańska 93
28.06.2024 r.Piątek05:50150 PLN
Płońsk
Mc’Donalds, ul. Polna 39
28.06.2024 r.Piątek01:05150 PLN
Polkowice
parking przy Aqua Parku, ul. Młyńska 4
28.06.2024 r.Piątek11:05150 PLN
Poznań
McDonalds Franowo, obok hipermarketu OBI, ul. Szwedzka 2
28.06.2024 r.Piątek07:3550 PLN
Rawicz
Stacja paliw PIEPRZYK, węzeł S5 zjazd na Korzeńsko
28.06.2024 r.Piątek09:3050 PLN
Rzeszów
stacja paliw Shell ul. Hetmańska 46
28.06.2024 r.Piątek03:00200 PLN
Sopot
Stacja paliw BP al.Niepodległości 664/670
28.06.2024 r.Piątek00:50250 PLN
Szczecin
Stacja paliw Circle K, ul, Gryfińska 60, 70-772 Szczecin
28.06.2024 r.Piątek03:55200 PLN
Szczecinek
Dworzec PKP, Dworcowa 1
28.06.2024 r.Piątek04:50250 PLN
Świebodzin
stacja Orlen ul. Wojska Polskiego, 66-200 Świebodzin
28.06.2024 r.Piątek06:05150 PLN
Tarnów
Stacja Paliw Grosar ul. Jana Pawła II 22
28.06.2024 r.Piątek04:15200 PLN
Tczew
Stacja BP, ul. Braci Grimm 1B
28.06.2024 r.Piątek02:25250 PLN
Toruń
dworzec PKP Toruń Miasto, Plac 18 Stycznia
28.06.2024 r.Piątek04:35200 PLN
Warszawa
Dworzec Zachodni (stanowisko międzynarodowe)
28.06.2024 r.Piątek02:35100 PLN
Wieliczka
Stacja paliw BP, ul. Krakowska 14b
28.06.2024 r.Piątek05:45150 PLN
Wiskitki
Stacja paliw AVIA, ul. Guzowska 35
28.06.2024 r.Piątek03:20100 PLN
Wrocław
Parking dla autokarów przy IKEA, Ul. Czekoladowa 5 Bielany Wrocławskie
28.06.2024 r.Piątek10:500 PLN
Wyszków
Stacja paliw LOTOS, ul. Białostocka 30
28.06.2024 r.Piątek01:35150 PLN
Zambrów
Stacja paliw ORLEN, ul. Białostocka 10
28.06.2024 r.Piątek00:35200 PLN
Zielona Góra
Stacja paliw ORLEN, ul. Sulechowska 40
28.06.2024 r.Piątek09:15200 PLN
Dokumenty

Obozy przeznaczone dla osób w wieku 12-17 lat. PAMIĘTAJ o zabraniu ze sobą WAŻNEGO PASZPORTU

multimedia
  Lista odtwarzania
OBOWIĄZKOWA OPŁATA NA RZECZ TFG i TFP)

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) Działając w zgodzie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do wszystkich imprez, które są organizowane przez BP Funclub zostanie doliczona opłata, którą biuro w całości przekażemy na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Opłata doliczana do każdej umowy, bezzwrotna i zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek wpłacania składek na TFP obejmuje wszystkich organizatorów turystycznych w Polsce.

Dobrze wiedzieć
 • walutą obowiązującą w Anglii jest Funt szterling (GBP)
 • w Wielkiej Brytanii oraz w dawnych brytyjskich koloniach stosuje się tzw. imperialny system miar i wag. Przykładowo: 1 stopa (ft) = 12 cali = 0,3048 m, 1 mila = 8 furlongów = 1609,344 m
 • w Wielkiej Brytanii w przeciwieństwie do większości krajów świata obowiązuje ruch lewostronny.
 • według najnowszych badań słynny londyński morderca z XIX w. Kuba Rozpruwacz (Jack the Ripper) pochodził z polskiej Kłodawy...
 • jeśli Londyn byłby krajem, zajmowałby dziewiąte miejsce pod względem liczby ludności w Unii Europejskiej (8,3 miliona).
 • Londyn był pierwszym miastem, w którym pojawił się smog. Pierwszy raz zaobserwowano to zjawisko już w połowie XVII wieku.
 • najstarszym systemem metra na świecie jest londyńskie "Underground".
 • angielski pisarz Samuel Johnson zwykł mawiać: "Jeśli jesteś znudzony Londynem, jesteś znudzony życiem".
 • w Londynie znajduje się II najwyższy budynek w Europie - The Shard (wysokość - 310 metrów).
 • w latach 1940 - 1990 w Londynie działał Rząd Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie, który był legalną kontynuacją władz II RP. Ostatnim prezydentem na uchodźstwie był Ryszard Kaczorowski.
 • w Londynie swoją karierę muzyczną rozpoczynali m.in: Led Zeppelin, The Who, Queen, The Pollice, Deep Purple, David Bowie, The Clash, Iron Maiden, The Rolling Stones, Sex Pistols, Spice Girls...

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.