kontakt@obozymlodziezowe.pl
zaliczka 10% i covid
Szkocja - obóz językowy
Anglia, Szkocja, Edynburg, Londyn, Liverpool
Cena od:
3299 PLN
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów7

Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminDniZakwaterowanieCena za osobęDostępność
09 - 18.07.2022 r.
10Pokój wieloosobowy
3299 PLN
Podział na grupy wiekowe

Na naszych obozach młodzieżowych program animacyjny i rekreacyjny dostosowany jest do grup wiekowych. W większości naszych ofert mamy dwie grupy wiekowe:

12 – 15 lat oraz 15 – 19 lat, co pomaga w realizacji programu dopasowanego do wieku uczestników.

Praca z młodzieżą jest szczególnie wymagająca, dlatego wkładamy w nią wiele serca. Podczas obozu nad bezpiecznym wypoczynkiem dzieci i młodzieży czuwają: Rezydenci, Kierownicy obozów, wykwalifikowani Wychowawcy w większości z wykształceniem pedagogicznym oraz Ratownicy WOPR.

Nad bezpieczną i komfortową podróżą czuwają wykwalifikowani Opiekunowie oraz doświadczeni Kierowcy autokaru. Zatrudniamy również Animatorów, którzy wypełniają maksymalnie obozowy czas.

Świadczenia
W cenie
 • 7 noclegi na Wyspach Brytyjskich  w hotelach ** Pokoje 2,3,4,5 os. z łazienkami,
 • wyżywienie - śniadania i obiadokolacje,
 • przejazd autokarem klasy LUX (klmatyzacja, DVD, barek, WC),
 • opiekę pilota, wykwalifikowanej kadry,
 • zwiedzanie wg. programu,
 • minimum 2 godziny dziennie lekcji języka angielskiego (zajęcia teoretyczne i praktyczne).
Obowiązkowe
 • bilety i opłata przewodnicka, komunikacja miejska, przeprawa przez La Manche, opłaty wjazdowe do stref płatnych: ok. 90 GBP/os. (kwota płatna w autokarze, nie podlega rozliczeniu)
 • ubezpieczenie KL/NNW: 70 PLN/os.
Opcjonalne
 • prowiant w drodze powrotnej (ok. 5-10 EUR),
 • sugerowane kieszonkowe: 100 GBP,
 • ubezpieczenia KR: 4% wartości imprezy,
 • usługa Kup sobie spokój (daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi):80 PLN/os.
Program ramowy

OBÓZ JĘZYKOWY W SZKOCJI

Biuro Podróży Funclub wraz ze szkołą językową American Center zapraszają na wyjątkowy wyjazd do stolicy Szkocji. Połącz wakacyjną przygodę z nauką i doskonaleniem języka angielskiego, poznaj fascynującą historię jednego z najpiękniejszych zakątków Europy. Odwiedź przepiękny Edynburg i spotkaj potwora z Loch Ness!

1 dzień- wyjazd zgodnie z rozkładem. Nocny przejazd przez Niemcy, kraje Beneluxu, Francję.

2 dzień – przyjazd do Calais, przeprawa przez kanał La Manche (prom lub tunel). Przejazd na zwiedzanie Londynu. W programie m.in Greenwich, Tower of London, Tower Bridge, St. Pauls Cathedral, Borough Market. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Londynu.

3 dzień - po śniadnaiu przejazd do miejscowości Cambridge w hrabstwie Cambridgeshire. Tutaj mieści się siedziba drugiego, po Oxfordzie, najstarszego uniwersytetu w Anglii. Spacer po komleksie uniwersyteckim, Kings Parade, Brama Zaszczytu (Gate of Honour). Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Edynburgu.

4 dzień - zwiedzamy Edynburg - stolicę Szkocji. Miasto jest wyjątkowo ładnie położone – na skałach, nad zatoką, tuż obok wygasłego wulkanu. W Edynburgu mieszka niecałe pół miliona osób. Jest tu siedziba Parlamentu Szkocji, a za sprawą organizowanych festiwali, każdego roku w sierpniu miasto zamienia się w światową stolicę kultury. Cały zespół urbanistyczny Edynburga został wpisany w 1995 r. na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Strefa turystyczna to przede wszystkim Stare Miasto w Edynburgu z zamkiem, Królewska Mila i tereny do niej przyległe oraz park wokół Pałacu Holyrood i wzgórze Arthur’s Seat będące niegdyś wulkanem. Turyści chętnie odwiedzają także gregoriańskie Nowe Miasto w Edynburgu zlokalizowane na północ od wzgórza zamkowego. Jego centrum znajduje się pomiędzy Queen Street i Princess Street, a między nimi biegnie George Street wypełniona butikami drogich marek. W tym rejonie można zrobić udane zakupy w Edynburgu, nie tylko z górnej półki. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień - wycieczka do Loch Ness i Inverness - w poszukiwaniu słynnego potwora. Nessie, jak pieszczotliwie nazywa się wielkie stworzenie, które ponoć zamieszkuje wody Loch Ness, największego jeziora w Szkocji, to od dawna jeden z najpopularniejszych legendarnych potworów. Legenda, a może prawdziwa historia? Jednoznaczna odpowiedź na ten temat nie istnieje, ponieważ nie ma dostatecznie udokumentowanych spotkań z mieszkańcem jeziora. Gdy już wydaje się, że potwór z Loch Ness trafił między bajki, pojawia się informacja, która przywraca go do życia ponownie rozpalając wyobraźnię świata. Wiele osób zupełnie w dobrej wierze twierdzi, że widziało Nessie. I tak na przykład w 2014 r. pewien amator wypatrzył na zdjęciach satelitarnych Apple Maps coś, co (jak twierdzi) przedstawia 30-metrowe zwierzę pływające w jeziorze. Na zdjęciu widać duże przypominające walenia zwierzę z płetwami, płynące tuż pod powierzchnią wody. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień - zwiedzanie Stirling- śladami Williama Wallace'a. 11 września 1297 powstańcza armia szkocka pod dowództwem Williama Wallace’a stawiła czoła armii króla Anglii Edwarda I. Po wygranej bitwie William Wallace urósł do rangi bohatera narodowego i na pamiątkę tamtych wydarzeń został wybudowany The National Wallace Monument, gdzie możemy bliżej poznać jego historię oraz innych wielkich Szkotów. Drugą ważną bitwą, która odbyła się w okolicy Stirling jest Bitwa pod Bannockburn – The Battle of Bannockburn. Również i tym razem szala zwycięstwa przeważyła na stronę szkocką i zapewniła Szkotom niepodległość. Dla upamiętnienia tych wydarzeń w 2014 roku została otwarta multimedialna ekspozycja The Battle of Bannockburn Experience, która nie tylko pozwala bliżej poznać historię średniowiecznej batalii, ale również można przejąć dowodzenie nad wojskami króla Szkocji Roberta the Bruce i napisać historię od nowa :). Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień - wycieczka do Glasgow - miasta kontrastów. Największe miasto w Szkocji i trzecie największe miasto Wielkiej Brytanii jest jednym z najbardziej oryginalnych Wielkiej Brytanii. Czas na zwiedzanie centrum, zakupy, a nstępnie obiadokolacja i przejazd do hotelu na nocleg.

8 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Liverpoolu. Zwiedzanie - Miasta Beatlesów. Zobaczymy m.in przepiękny teren dawnych doków i spichlerzy portowych, obecnie fukncjonujących jako teren rozrywkowy. Spacer w kierunku największej na świecie anglikańskiej, negotyckiej Katedry. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

9 dzień - po śniadanu przejazd do Londynu. Zwiedzimy m.in: Pałac Buckingham, Opactwo Westminsterskie, Big Ben (obiekty zwiedzane z zewnątrz), Trafalgar Square, National Gallery. Obiadokolacja i wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przeprawa przez kanał La Manche (tunel lub prom).

10 dzień - przyjazd do Polski

Spędź 10 dni w przepięknej Wielkiej Brytanii. Każdy dzień to osobny motyw przewodni zwiedzania !

Nauka języka:

W trakcie trwania obozu językowego profesjonalna kadra lektorów ze szkoły językowej American Center będzie prowadziła zajęcia z zakresu języka angielskiego, kultury i historii Wielkiej Brytanii i Szkocji. Obozowicze mogą liczyć na zajęcia teoretyczne w wymiarze ok. 2h/dziennie, a także bardzo liczne zadania praktyczne pomagające zweryfikować nabytą wiedzę i dać swobodę poruszania się w miastach angielskojęzycznych. Szczególny nacisk kładziemy na umiejętności załatwiania codziennych spraw, poruszanie się środkami transportu publicznego po Edynburgu, nawiązywanie kontaktu z rodowitymi Brytyjczykami i Szkotami. Będziemy starali się wykorzystać otwartośc i chęć miejscowych mieszkańców do konwersacji, a także umożliwimy naszym obozowiczom poznanie bardzo charakterystycznych dla Wysp Brytyjskich zwyczajów.

Wyżywienie

W cenie obozu zapewniamy: śniadania w hotelu, obiadokolacje w godziach popołudniowych/wieczornych realizaowane w restauracjach w trakcie zwiedzania. Każdego dnia wygospodarujemy również czas wolny na lunch w trakcie którego obozowicze będą na własną rękę zamawiali posiłki, wykorzystując nabyte umiejętności językowe. Prosimy o przygotwanie kieszonkowego na ten cel (ok. 5-7 funtów/posiłek). W czasie obozu językowego uczestnicy będą mieli okazję spróbować loklanych specjałów kuchni rodem z Wysp Brytyjskich (fish and chips, pie and mash itp).

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Zakwaterowanie

Hotele ** na trasie zwiedzania (pokoje 2,3,4,5 osobowe z łazienkami).

Ubezpieczenie
<p>PROMOCJA ! Pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: <b>KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ</b></p><ul><li> ubezpieczenie <b>KUP SOBIE SPOKÓJ</b> daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi i paliwowymi. Rezygnację należy skutecznie zgłosić do 22 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę „Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi. </li><li>ubezpieczenie od <b>CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH</b> daje pełną ochronę w przypadku osób, które cierpią na przewlekłe choroby (między innymi: nadciśnienie, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne i inne)</li></ul><p>Uwaga: Bez ubezpieczenia od <b>CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH</b> towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania z tytułu kosztów leczenia lub następstw nieszczęśliwych wypadków w przypadkach dolegliwości związanych lub wynikających z przewlekłych zachorowań.</p> <ul><li>ubezpieczenie <b>BAGAŻU</b> pozwala uzyskać odszkodowanie w przypadku uszkodzenia lub utraty bagażu.</li></ul><p>Wykupując pakiet 3w1 automatycznie wzrastają sumy ubezpieczenia: koszty leczenia 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1000 PLN, odpowiedzialność cywilna 5000 EUR.</p> szczegóły: <a href="https://www.funclub.pl/dokumenty" target="_blank">https://www.funclub.pl/dokumenty</a>
Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport od granicy polskiej trwa ok. 16-17 godzin do kanału La Manche. W trakcie przejazdu przeprawa tunelem pod kanałem La Manche lub promem.

✅ #OdDrzwiDoDrzwi obejmuje wszystkie rezerwacje z dodatkowo płatnym miastem wyjazdowym ✅ wyjazd na imprezę realizowany jest minibusem z miejsca zbiórki w wybranym mieście wyjazdowym ✅ po zakończeniu imprezy minibus zawozi obozowiczów pod adres domowy, który wpisany jest w rezerwacji, maksymalnie 30 km od wykupionego miasta wyjazdowego ✅ #OdDrzwiDoDrzwi nie jest dodatkowo płatne ✅ #OdDrzwiDoDrzwi realizowane jest bez względu na godzinę powrotu autokaru

Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podane godziny mogą ulec zmianie.

09.07.2022 - 18.07.2022
PrzystanekDataGodzinaDopłata
Białystok
Stacja paliw ORLEN Aleja Tysiąclecia Państwa Polskiego 11A
08.07.2022 r.Piątek18:00250 PLN
Bielsko Biała
Stacja paliw AMIC, Aleja Generała Władysława Andersa 545
09.07.2022 r.Sobota00:45200 PLN
Bochnia
Stacja paliw ORLEN, ul. Brzeska 42
08.07.2022 r.Piątek23:50150 PLN
Bolesławiec
Stacja Orlen, Łąka/Bolesławiec
09.07.2022 r.Sobota07:350 PLN
Brzeg
Stacja BP przy A4, Przylesie 150, 49-200
09.07.2022 r.Sobota04:4580 PLN
Brzesko
Stacja paliw JAGA, ul. Tadeusza Kościuszki 90
08.07.2022 r.Piątek23:30150 PLN
Bydgoszcz
Hala Łuczniczka, ul. Toruńska 59
08.07.2022 r.Piątek23:40150 PLN
Ciechocinek
Restauracja Mc'Donalds, Szosa Ciechocińska 9, 87-700 Odolion
08.07.2022 r.Piątek22:15200 PLN
Czarnków
Parking przy ul. Wodna 43
09.07.2022 r.Sobota00:30150 PLN
Gdańsk
Stacja Orlen, Trakt Św. Wojciecha 43/45, 80-044 Gdańsk
08.07.2022 r.Piątek19:50250 PLN
Gdynia
Dworzec PKP
08.07.2022 r.Piątek18:55250 PLN
Gliwice
parking przy Mcdonald’s, ul. Pszczyńska 325, obok centrum handlowego Europa Centralna
09.07.2022 r.Sobota03:00160 PLN
Głogów
Parking TESCO przy ul. Piłsudskiego 15
09.07.2022 r.Sobota04:35150 PLN
Gniezno
Stacja paliw LOTOS ul.Gdańska 126
09.07.2022 r.Sobota01:15100 PLN
Gorzów Wielkopolski
Dworzec PKS, przystanek dla wysiadających
08.07.2022 r.Piątek23:25170 PLN
Gostyń
Parking przy Tesco ul. Leszczyńska 5
09.07.2022 r.Sobota02:30100 PLN
Grudziądz
Stacja Orlen, Michale 114
08.07.2022 r.Piątek22:10200 PLN
Inowrocław
Stacja Paliw SHELL, ul. Toruńska 181
09.07.2022 r.Sobota00:00150 PLN
Jarocin
Stacja paliw ORLEN ul.Wojska Polskiego 135a
09.07.2022 r.Sobota01:20150 PLN
Jastrzębie Zdrój
Stacja paliw BP, ul. Wodzisławska 1
09.07.2022 r.Sobota01:30200 PLN
Jędrzejów
Stacja paliw TOTAL, ul. Partyzantów 73
08.07.2022 r.Piątek23:45200 PLN
Jędrzychowice
STACJA PALIW SHELL na drodze 94 przy węźle z A4
09.07.2022 r.Sobota08:050 PLN
Kalisz
Stacja Paliw STATOIL, ul. Podmiejska 22
09.07.2022 r.Sobota01:10150 PLN
Katowice
stacja paliw BP z McDonald's przy A4, kierunek Wrocław, ul. Górnośląska 55
09.07.2022 r.Sobota02:15170 PLN
Kielce
Stacja paliw ORLEN, ul. Łódzka 266
08.07.2022 r.Piątek23:00200 PLN
Kłodzko
Restauracja Mc'Donalds, ul. Objazdowa 26
09.07.2022 r.Sobota03:20170 PLN
Konin
Zajazd Blue Stare miasto k/Konina, Modła Królewska 5F
09.07.2022 r.Sobota00:30100 PLN
Koszalin
Stacja BP Posejdon ul. Krakusa i Wandy 1E, 75-824 Koszalin
08.07.2022 r.Piątek20:45250 PLN
Kościan
Stacja Orlen, ul. Śmigielska
09.07.2022 r.Sobota03:0050 PLN
Kraków
STACJA PALIW BP, ul. Pasternik 66, 31-354 Kraków, w kierunku Katowic
09.07.2022 r.Sobota01:00200 PLN
Krotoszyn
Dworzec PKP, ul.Dworcowa 1
09.07.2022 r.Sobota02:25150 PLN
Legnica
Stacja Orlen, Nowa Wieś Legnicka 44
09.07.2022 r.Sobota06:200 PLN
Leszno
Stacja paliw LOTOS, ul. Balonowa 35, 64-100 Leszno
09.07.2022 r.Sobota03:2550 PLN
Lubin (dolnośląskie)
STACJA PALIW STATOIL ul. J. Piłsudskiego 1
09.07.2022 r.Sobota05:20100 PLN
Łagiewniki
Stacja Orlen, ul. Wrocławska 25
09.07.2022 r.Sobota04:30100 PLN
Łódź
parking przy stacji paliw E. Leclerc, ul. Inflancka 53
08.07.2022 r.Piątek23:15100 PLN
Międzyrzecz
Stacja paliw ORLEN, ul. Waszkiewicza 69
08.07.2022 r.Piątek23:55150 PLN
Mława
Stacja Paliw Lotos, ul. Polna 23
08.07.2022 r.Piątek18:40200 PLN
Modlin
Lotnisko Modlin, stanowiska BUS przy hali odlotów
08.07.2022 r.Piątek20:00100 PLN
Myślibórz
Stacja paliw ORLEN Renice 59, 74-300 Renice
08.07.2022 r.Piątek22:55200 PLN
Niemcza
Stacja paliw BP, Osiedle Podmiejskie 1a
09.07.2022 r.Sobota04:20100 PLN
Nowa Sól
Dworzec PKS
09.07.2022 r.Sobota03:50150 PLN
Nowy Tomyśl
Stacja paliw BP Przyłęk 125A, 64-300
09.07.2022 r.Sobota01:15100 PLN
Oborniki Wlkp.
Parking przy markecie LIDL, ul. Lipowa 16a
09.07.2022 r.Sobota01:15100 PLN
Olsztyn
Stacja paliw SHELL, ul. Sielska 45A
08.07.2022 r.Piątek16:50250 PLN
Olsztynek
Stacja paliw ORLEN, ul. Ostródzka 11
08.07.2022 r.Piątek17:50250 PLN
Opole
stacja paliw LOTOS, Rogów Opolski 1A węzeł Krapkowice przy drodze krajowej 45
09.07.2022 r.Sobota03:45150 PLN
Ostróda
Parking przy Intermarche, ul. Grunwaldzka 74d
08.07.2022 r.Piątek17:20250 PLN
Ostrów Mazowiecki
Stacja paliw ORLEN, ul. Lubiejewska 63
08.07.2022 r.Piątek19:30150 PLN
Ostrów Wielkopolski
Dworzec PKS, Dworcowa 15, 63-410 Ostrów Wielkopolski
09.07.2022 r.Sobota01:40150 PLN
Piła
Stacja Paliw Lukoil, Aleja Poznańska 93
08.07.2022 r.Piątek23:30150 PLN
Pleszew
Stacja Paliw LOTOS ul. Poznańska 136
09.07.2022 r.Sobota00:55150 PLN
Płońsk
Mc’Donalds, ul. Polna 39
08.07.2022 r.Piątek19:30150 PLN
Polkowice
parking przy Aqua Parku
09.07.2022 r.Sobota05:05100 PLN
Poznań
McDonald's Franowo, obok hipermarketu OBI, ul. Szwedzka 2
09.07.2022 r.Sobota02:1550 PLN
Pszczyna kier. Katowice
Stacja paliw ORLEN, ul. Górnośląska 42
09.07.2022 r.Sobota01:15200 PLN
Rawicz
Stacja paliw PIEPRZYK, węzeł S5 zjazd na Korzeńsko
09.07.2022 r.Sobota03:5550 PLN
Rybnik kier. Gliwice
Stacja paliw AMIC, Wodzisławska 181
09.07.2022 r.Sobota02:05170 PLN
Rzeszów
stacja paliw Shell ul. Hetmańska 46
08.07.2022 r.Piątek22:00200 PLN
Słupsk
Dworzec PKP, ul. Hugona Kołątaja 32
08.07.2022 r.Piątek19:45250 PLN
Sopot
Stacja paliw BP al.Niepodległości 664/670
08.07.2022 r.Piątek19:20250 PLN
Starogard Gdański
Dworzec PKP
08.07.2022 r.Piątek21:10250 PLN
Szczecin
Stacja paliw Circle K, ul, Gryfińska 60, 70-772 Szczecin
08.07.2022 r.Piątek22:05200 PLN
Szczecinek
Dworzec PKP
08.07.2022 r.Piątek22:00250 PLN
Śrem
Stacja paliw ORLEN, ul. Gostyńska 59
09.07.2022 r.Sobota02:00100 PLN
Świebodzin
stacja Orlen ul. Wojska Polskiego, 66-200 Świebodzin
09.07.2022 r.Sobota00:30150 PLN
Świecie
Stacja Paliw ORLEN, Morsk 25, 86-100 Morsk
08.07.2022 r.Piątek22:40200 PLN
Tarnów
Stacja Paliw Grosar ul. Jana Pawła II 22
08.07.2022 r.Piątek23:00200 PLN
Tczew
Stacja BP, ul. Braci Grimm 1B
08.07.2022 r.Piątek20:40250 PLN
Toruń
dworzec PKP Toruń Miasto, Plac 18 Stycznia
08.07.2022 r.Piątek23:00200 PLN
Trzcianka
Dworzec PKP
09.07.2022 r.Sobota00:00150 PLN
Tychy kier. Katowice
Stacja paliw BP, ul Przemysłowa 48
09.07.2022 r.Sobota01:30150 PLN
Wałcz
Dworzec PKP
08.07.2022 r.Piątek23:00150 PLN
Warszawa
Dworzec Zachodni (stanowisko międzynarodowe)
08.07.2022 r.Piątek21:00100 PLN
Wieliczka
Stacja paliw BP, ul. Krakowska 37
09.07.2022 r.Sobota00:30100 PLN
Wiskitki
Stacja paliw AVIA, ul. Guzowska 35
08.07.2022 r.Piątek21:45100 PLN
Włocławek
parking przy Hali Mistrzów, al. Fryderyka Chopina 8
08.07.2022 r.Piątek21:45200 PLN
Wodzisław Śląski
Stacja Paliw SHELL, ul. Rybnicka 15
09.07.2022 r.Sobota01:55200 PLN
Wrocław
PARK HANDLOWY BIELANY, parking przy IKEA, ul. Czekoladowa
09.07.2022 r.Sobota05:200 PLN
Wyszków
Stacja paliw LOTOS, ul. Białostocka 30
08.07.2022 r.Piątek20:00150 PLN
Zambrów
Stacja paliw ORLEN, ul. Białostocka 10
08.07.2022 r.Piątek19:00200 PLN
Ząbkowice Śląskie k. Kłodzka
Stacja Orlen, ul. Wrocławska 31
09.07.2022 r.Sobota03:50150 PLN
Zielona Góra
Parking przy NETTO, ul. Ułańska 1, 65-980 Zielona Góra
09.07.2022 r.Sobota03:20150 PLN
Żnin
Stacja Paliw Maxoil przy drodze wojewódzkiej 251 (zjazd z S5 w kierunku Żnina)
09.07.2022 r.Sobota00:40150 PLN
Żywiec
Dworzec PKP
09.07.2022 r.Sobota00:15250 PLN
Dokumenty

Obozy przeznaczone dla osób w wieku 13-19 lat. PAMIĘTAJ o zabraniu ze sobą WAŻNEGO DOWODU OSOBISTEGO bądź PASZPORTU. Bez jednego z tych dokumentów nie będziesz mógł pojechać…. A przecież nie może Cię zabraknąć!

multimedia
  Lista odtwarzania
OBOWIĄZKOWA OPŁATA NA RZECZ TFG i TFP)

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) Działając w zgodzie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do wszystkich imprez, które są organizowane przez BP Funclub zostanie doliczona opłata, którą biuro w całości przekażemy na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Opłata doliczana do każdej umowy, bezzwrotna i zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek wpłacania składek na TFP obejmuje wszystkich organizatorów turystycznych w Polsce.

Dobrze wiedzieć
 • walutą obowiązującą w Szkocji jest Funt szterling (GBP)
 • w Wielkiej Brytanii oraz w dawnych brytyjskich koloniach stosuje się tzw. imperialny system miar i wag. Przykładowo: 1 stopa (ft) = 12 cali = 0,3048 m, 1 mila = 8 furlongów = 1609,344 m
 • Wielkiej Brytanii w przeciwieństwie do większości krajów świata obowiązuje ruch lewostronny.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.