kontakt@obozymlodziezowe.pl
Euro Trip - Śladami greckich bogów
Grecja, Riwiera Olimpijska, Ateny, Delfy

Cena od:
2999 PLN

(Najniższa cena z ostatnich 30 dni)

Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów7

Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminDniZakwaterowanieCena za osobęDostępność
27.07 - 06.08.2023 r.
11Pokój wieloosobowy
2999 PLN
Podział na grupy wiekowe

Na naszych obozach młodzieżowych program animacyjny i rekreacyjny dostosowany jest do grup wiekowych. W większości naszych ofert mamy dwie grupy wiekowe:

12 – 15 lat oraz 15 – 18 lat, co pomaga w realizacji programu dopasowanego do wieku uczestników.

Praca z młodzieżą jest szczególnie wymagająca, dlatego wkładamy w nią wiele serca. Podczas obozu nad bezpiecznym wypoczynkiem dzieci i młodzieży czuwają: Rezydenci, Kierownicy obozów, wykwalifikowani Wychowawcy w większości z wykształceniem pedagogicznym oraz Ratownicy WOPR.

Nad bezpieczną i komfortową podróżą czuwają wykwalifikowani Opiekunowie oraz doświadczeni Kierowcy autokaru. Zatrudniamy również Animatorów, którzy wypełniają maksymalnie obozowy czas.

Świadczenia
W cenie
 • zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych,
 • 7 noclegów na trasie zwiedzania w hotelach 2 lub 3* ,
 • wyżywienie - 7 śniadań i 7 obiadokolacji,
 • zwiedzanie Grecji według programu,
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 • opiekę pilota, wykwalifikowanej kadry,
Obowiązkowe
 • ubezpieczenie KL/NNW: 90 PLN/os.,
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, wjazdy do miast, zestawy słuchawkowe oraz miejscowi przewodnicy: 180 euro/os.,
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 20 PLN/os.
Opcjonalne
 • pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ w cenie specjalnej 170 PLN,
 • Kup Sobie Spokój: 100 PLN/os., (daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami paliwowymi i kursowymi oraz zmianiami dopłat obowiązkowych. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę "Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi),
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 100 PLN/os.,
 • bezpieczny bagaż: 50 PLN/os.,
 • rezerwacja miejsc w autokarze: 75 PLN/os.,
Hotel

Hotele * * / * * * na trasie zwiedzania (pokoje wieloosobowe).

Program ramowy
POLSKA - RIWIERA OLIMPIJSKA - METEORY - DELFY - KANAŁ KORYNCKI - MAŁA ARGOLIDA - EPIDAURUS - MYKENY - ATENY - TERMOPILE - VOLOS

1 dzień - wyjazd z Polski według rozkładu. Przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry.

2 dzień - przejazd przez Serbię, Macedonię, Grecję. Planowany przyjazd na Riwierę Olimpijską w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień - po śniadaniu przejazd do miejscowości Litochoro, z której wyruszają wszystkie szlaki na Olimp. Spacer wąwozem rzeki Enipeas w Parku Narodowym Olimpu. Przejście na punkt widokowy Masyw Olimpu - siedziby 12 bogów w olimpijskich. Nie ma w Grecji drugiej takiej góry – najwyższej w kraju, magicznej, porośniętej wspaniałą, dziką roślinnością. Następnie wyjazd w kierunku Meteora - potężnego centrum klasztornego wschodniego kościoła ortodoksyjnego, które znajduje się w miejscowości Kalambaka. W drodze zobaczymy cudowne źródło przy kościółku “Święty Piątek” Agia Paraskiewi. Meteory od zawsze fascynowały, chociaż popularność turystyczną zdobyły dopiero w 1981 roku, tuż po premierze filmu z Jamesem Bondem: "Tylko dla twoich oczu". Zwiedzanie klasztorów Meteora, nazywanych greckim ósmym cudem świata, rozpoczniemy od pracowni ikon, gdzie dowiemy się w jaki sposób powstają sakralne obrazy. Następnie przejedziemy trasą widokową, wśród wyrastających z ziemi na 540 m. skał o fantastycznych kształtach, do najstarszego, najwspanialszego i najważniejszego klasztoru - Megalo Meteoro. Dowiemy się jak wyglądało życie mnichów za czasów największego rozkwitu tego ośrodka monastycznego. Odwiedzimy również największą świątynię Meteorów - katholikon Przemienienia Pańskiego. Po zakończeniu zwiedzania przejazd na nocleg. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień – po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w kierunku Delf, po drodze zatrzymamy się w Termopilach przy pomniku Króla Leonidasa. Zwiedzanie Delf zaczniemy od sanktuarium delfickiego Świętego Kręgu Apollina. Sanktuarium powstało w miejscu, gdzie jak wierzyli Grecy Zeus przy pomocy orłów wyznaczył pępek świata. Ptaki spotkały się nad Delfami, wypuszczone przez niego z przeciwnych stron świata. Centralnym miejscem sanktuarium była świątynia Apollina, gdzie znajdowała się słynna wyrocznia. Jej siła była tak ogromna, że praktycznie żadne ważne decyzje państwowe nie były podejmowane bez konsultacji z wyrocznią. Za każdą z przepowiedni należało słono płacić. Nam, co ważne, uda się wysłuchać wyroczni gratis. Zobaczymy co ciekawego przepowie turystom Funclubu ;) Po zwiedzaniu przejazd w kierunku Peloponezu, do miejscowości położonej przy Kanale Korynckim. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na zwiedzanie Aten. W programie zwiedzania: stadion Kalimarmaro, park Zapion, kolumny sanktuarium Zeusa, Łuk Hadriana, Święte Wzgórze Ateńskie - Akropol Aeropag. Następnie wzdłuż starożytnej Agory i Forum Romanum przejście do najstarszej dzielnicy ateńskiej Plaki. Pobyt w stolicy Grecji zakończy uroczysta zmiana warty pod Parlamentem w wykonaniu żołnierzy Evzoni. Przejazd na nocleg w okolicach Koryntu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

6 dzień - po śniadaniu przejazd Kanałem Korynckim na Peloponez i przejazd do Myken, gdzie zwiedzimy ruiny miasta najstarszej cywilizacji europejskiej oraz domniemanego grobowca Agamemnona. Następnie zwiedzanie małej Argolidy, tj: Epidauros z najlepiej zachowanym Antycznym Teatrem na 14 tys. osób. Widownia teatru zachowała się w doskonałym stanie, głównie dlatego, że przez wiele lat przykryta był warstwą ziemi. Teatr słynie z fenomenalnej akustyki. Nawet z najwyższego 55 rzędu widowni doskonale słychać monetę czy pudełko zapałek upuszczone na scenie. W dalszym ciągu dnia przejazd do Nafplio - pierwszej stolicy niepodległej Grecji. Miasto było niezwykle istotnym portem w dawnych czasach. Nie dziwne zatem, że w swojej historii przechodziło z rąk do rąk. Było bizantyjskie, potem tureckie, należało również do Wenecji. W 1822 r., po wyzwoleniu Grecji z rąk Turków, Nafplio stało się na kilka lat stolicą Hellady. Przejazd na nocleg na półwyspie Peloponez. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

7–8 dzień – plażowanie na Półwyspie Peloponeskim. Śniadanie i obiadokolacje w hotelu.

9 dzień – po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do największego ośrodka Tesalii – Volos, historycznego miasta malowniczo położonego pośród wspaniałych gór Pelion. Znajdują się tutaj liczne muzea między innymi muzeum archeologiczne, które słynie z wyjątkowej kolekcji hellenistycznych nagrobków. Są one pięknie ozdobione płaskorzeźbami przedstawiającymi sceny z życia dawnych mieszkańców Grecji. Po zwiedzaniu przejazd na nocleg w okolicach Wolos. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

10 dzień - Po śniadaniu czeka nas rejs po zatoce Pagestyckiej i otwartym morzu Egejskim. Będziemy mieli okazję zobaczyć półwysep Pilion oraz wspaniałą wyspę Skiathos. Podczas rejsu zobaczymy jedną z najpiękniejszych plaż Europy - Kukunaries. Odwiedzimy stolicę wyspy - miasteczko Skiathos, które ujmuje swoimi barwami. Śnieżnobiałe budynki z niebieskimi okiennicami i czerwonymi dachami, różnobarwne bugamwille i kwiaty oraz turkusowe morze tworzą niezapomniany klimat. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

11 dzień - Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

Pilot nie rozlicza się ze zbieranej opłaty obowiązkowej podanej w ofercie. Opłata za lokalnych przewodników jest kalkulowana na całą grupę i nie podlega odliczeniu w przypadku samodzielnego zwiedzania.

Wyżywienie

W cenie obozu zapewniamy: śniadania oraz obiadokolacje w hotelach na trasie zwiedzania.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Ubezpieczenie

PROMOCJA ! Pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: KOSZTY REZYGNACJI + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ w cenie specjalnej 80 PLN.

• ubezpieczenie od CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH daje pełną ochronę w przypadku osób, które cierpią na przewlekłe choroby (między innymi: nadciśnienie, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne i inne)

Uwaga: Bez ubezpieczenia od CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania z tytułu kosztów leczenia lub następstw nieszczęśliwych wypadków w przypadkach dolegliwości związanych lub wynikających z przewlekłych zachorowań.

• ubezpieczenie KOSZTÓW REZYGNACJI daje możliwość zwrotu wpłaconych kwot na wycieczkę w wyniku udokumentowanego zdarzenia, które uniemożliwia uczestnictwo w wycieczce.

• ubezpieczenie BAGAŻU pozwala uzyskać odszkodowanie w przypadku uszkodzenia lub utraty bagażu.

Wykupując pakiet 3w1 automatycznie wzrastają sumy ubezpieczenia: koszty leczenia 30.000 EUR, koszty rezygnacji 6000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1000 PLN, odpowiedzialność cywilna 5000 EUR.

szczegóły: https://www.funclub.pl/dokumenty

Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport autokarem trwa około 25 godzin od momentu przekroczenia granicy polskiej. Przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię. Przyjazd na Riwiere Olimpijską w godzinach popołudniowych. Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. Na terenie Polski przejazdy mogą być realizowane busem. Na czas podróży busem do autokaru głównego, kierowca pełni rolę opiekuna. Właściwi opiekunowie spotykają się z uczestnikami w autokarze głównym.

Informujemy że płatne miasta wsiadania (dojazdy antenowe) są realizowane od minimum 4 osób.

27.07.2023 - 06.08.2023
PrzystanekDataGodzinaDopłata
Białystok
Stacja paliw ORLEN Aleja Tysiąclecia Państwa Polskiego 11A
26.07.2023 r.Środa21:45250 PLN
Bochnia
Stacja paliw ORLEN, ul. Brzeska 42
27.07.2023 r.Czwartek03:50150 PLN
Brzeg
Stacja BP przy A4, Przylesie 150, 49-200
27.07.2023 r.Czwartek04:450 PLN
Brzesko
Stacja paliw JAGA, ul. Tadeusza Kościuszki 90
27.07.2023 r.Czwartek03:30150 PLN
Bydgoszcz
Hala Łuczniczka, ul. Toruńska 59
26.07.2023 r.Środa23:00150 PLN
Częstochowa
Stacja paliw ORLEN, ul. Częstochowska 90, 42-100 Lgota
27.07.2023 r.Czwartek05:000 PLN
Gdańsk
Stacja Orlen, Trakt Św. Wojciecha 43/45, 80-044 Gdańsk
26.07.2023 r.Środa19:00250 PLN
Gdynia
Dworzec PKP
26.07.2023 r.Środa17:30250 PLN
Gliwice
Parking przy Mcdonalds, ul. Pszczyńska 325
27.07.2023 r.Czwartek07:000 PLN
Głogów
Stacja Paliw BP, Legnicka 16
27.07.2023 r.Czwartek01:45200 PLN
Gorzów Wielkopolski
Dworzec PKS, przystanek dla wysiadających
26.07.2023 r.Środa22:40170 PLN
Gorzyczki
Stacja Paliw UNIWAR, Ul. Powstańców Śląskich 243 Łaziska
27.07.2023 r.Czwartek08:300 PLN
Grudziądz
Stacja Orlen, Michale 114
26.07.2023 r.Środa21:00200 PLN
Katowice
Stacja paliw BP z McDonalds, ul. Górnośląska 55
27.07.2023 r.Czwartek06:150 PLN
Koszalin
Stacja BP Posejdon ul. Krakusa i Wandy 1E, 75-824 Koszalin
26.07.2023 r.Środa21:00250 PLN
Kościan
Stacja Orlen, ul. Śmigielska
27.07.2023 r.Czwartek01:550 PLN
Kraków
STACJA PALIW BP, ul. Pasternik 66, 31-354 Kraków, w kierunku Katowic
27.07.2023 r.Czwartek05:15100 PLN
Legnica
Stacja Orlen, Nowa Wieś Legnicka 44
27.07.2023 r.Czwartek03:00150 PLN
Leszno
Stacja paliw LOTOS, ul. Balonowa 35, 64-100 Leszno
27.07.2023 r.Czwartek02:200 PLN
Lubin (dolnośląskie)
STACJA PALIW STATOIL ul. J. Piłsudskiego 1
27.07.2023 r.Czwartek02:30150 PLN
Łódź
parking przy stacji paliw E. Leclerc, ul. Inflancka 53
27.07.2023 r.Czwartek02:450 PLN
Międzyrzecz
Stacja paliw ORLEN, ul. Waszkiewicza 69
26.07.2023 r.Środa23:10150 PLN
Mława
Stacja Paliw Lotos, ul. Polna 23
26.07.2023 r.Środa22:25200 PLN
Myślibórz
Stacja paliw ORLEN Renice 59, 74-300 Renice
26.07.2023 r.Środa22:10200 PLN
Nowa Sól
Dworzec PKS, ul. Towarowa 3
27.07.2023 r.Czwartek01:05200 PLN
Olsztyn
Stacja paliw MOYA, ul. Sielska 45A
26.07.2023 r.Środa20:35250 PLN
Olsztynek
Stacja paliw ORLEN, ul. Ostródzka 11
26.07.2023 r.Środa21:35250 PLN
Opole
Stacja Paliw Shell, Ul. Posiłek 1A Rogów Opolski
27.07.2023 r.Czwartek05:450 PLN
Ostróda
Parking przy Intermarche, ul. Grunwaldzka 74d
26.07.2023 r.Środa21:05250 PLN
Ostrów Mazowiecki
Stacja paliw ORLEN, ul. Lubiejewska 63
26.07.2023 r.Środa23:15150 PLN
Piła
Stacja Paliw Amic, Aleja Poznańska 93
26.07.2023 r.Środa23:15150 PLN
Piotrków Trybunalski
Oberża Złoty Młyn, Majków Duży 6A Wola Krzysztopolska
27.07.2023 r.Czwartek03:450 PLN
Płońsk
Mc’Donalds, ul. Polna 39
26.07.2023 r.Środa23:15150 PLN
Polkowice
parking przy Aqua Parku, ul. Młyńska 4
27.07.2023 r.Czwartek02:15150 PLN
Poznań
McDonalds Franowo, obok hipermarketu OBI, ul. Szwedzka 2
27.07.2023 r.Czwartek01:000 PLN
Rawicz
Stacja paliw PIEPRZYK, węzeł S5 zjazd na Korzeńsko
27.07.2023 r.Czwartek02:500 PLN
Rzeszów
stacja paliw Shell ul. Hetmańska 46
27.07.2023 r.Czwartek01:45200 PLN
Sopot
Stacja paliw BP al.Niepodległości 664/670
26.07.2023 r.Środa18:15250 PLN
Szczecin
Stacja paliw Circle K, ul, Gryfińska 60, 70-772 Szczecin
26.07.2023 r.Środa21:20200 PLN
Szczecinek
Dworzec PKP, Dworcowa 1
26.07.2023 r.Środa22:15250 PLN
Świebodzin
stacja Orlen ul. Wojska Polskiego, 66-200 Świebodzin
26.07.2023 r.Środa23:30150 PLN
Tarnów
Stacja Paliw Grosar ul. Jana Pawła II 22
27.07.2023 r.Czwartek03:00200 PLN
Tczew
Stacja BP, ul. Braci Grimm 1B
26.07.2023 r.Środa19:50250 PLN
Toruń
dworzec PKP Toruń Miasto, Plac 18 Stycznia
26.07.2023 r.Środa22:00200 PLN
Warszawa
Dworzec Zachodni (stanowisko międzynarodowe)
27.07.2023 r.Czwartek00:450 PLN
Wieliczka
Stacja paliw BP, ul. Krakowska 14b
27.07.2023 r.Czwartek04:30150 PLN
Wiskitki
Stacja paliw AVIA, ul. Guzowska 35
27.07.2023 r.Czwartek01:300 PLN
Wrocław
Parking dla autokarów przy IKEA, Ul. Czekoladowa 5 Bielany Wrocławskie
27.07.2023 r.Czwartek04:150 PLN
Wyszków
Stacja paliw LOTOS, ul. Białostocka 30
26.07.2023 r.Środa23:45150 PLN
Zambrów
Stacja paliw ORLEN, ul. Białostocka 10
26.07.2023 r.Środa22:45200 PLN
Zielona Góra
Stacja paliw ORLEN, ul. Sulechowska 40
27.07.2023 r.Czwartek00:35200 PLN
Żory
Stacja paliw Amic Energy, Ul. Kościuszki 57
27.07.2023 r.Czwartek07:450 PLN
multimedia
  Lista odtwarzania
OBOWIĄZKOWA OPŁATA NA RZECZ TFG i TFP)

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) Działając w zgodzie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do wszystkich imprez, które są organizowane przez BP Funclub zostanie doliczona opłata, którą biuro w całości przekażemy na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Opłata doliczana do każdej umowy, bezzwrotna i zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek wpłacania składek na TFP obejmuje wszystkich organizatorów turystycznych w Polsce.

Dobrze wiedzieć
 • w Atenach mieszka prawie 40% populacji całej Grecji,
 • Ateny należą według Światowej Organizacji Zdrowia do najhałaśliwszych metropolii świata.
 • prądy morskie w Kanale Korynckim zmieniają kierunek, co 6 godzin, jednak ich prędkość nigdy nie przekracza 3 węzłów,
 • Kanał Koryncki nie posiada śluz, ponieważ uznano, że pływy praktycznie nie występują na tym obszarze,
 • Meteory - współcześnie tylko sześć klasz- torów jest zamieszkanych i toczy się w nich normalne życie monastyczne. Są to cztery klasztory męskie i dwa żeńskie,
 • Epidaurus to jedno z najbogatszych i najładniejszych odkryć archeologicznych, w którym znajduje się odrestaurowany starożytny teatr. Tutaj odbywają się przedstawienia podc- zas letniego ateńskiego festiwalu teatralnego,
 • Mykeny - tutaj znajdują się najważniejsze wykopaliska archeologiczne na Peloponezie. W tym miejscu znaleziono kiedyś 14 kg złota w kształcie masek pogrzebowych, z których jedna należała do króla Agamemnona,
 • w 1987 roku Delfy zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Delfy to prastare an- tyczne miasto u stóp Parnasu. Zjeżdżali się tu wielmożni, ale i biedni tułacy z wszystkich krańcow Grecji, aby otrzymać radę od kapłanki Pytho ze słynnej wyroczni.
Podobne oferty

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.