kontakt@obozymlodziezowe.pl
Tajlandia i Kambodża - pod czujnym okiem Buddy
,
Transport  Samolot
Ilość noclegów12

Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
Brak wolnych terminów
Świadczenia
W cenie
 • przeloty wymienione w programie,
 • wymienione punkty programu,
 • 12 noclegów w hotelach 3* ze śniadaniami i obiadokolacjami,
 • transport na całej trasie wyjazdu,
 • opieka polskiego pilota.
Obowiązkowe
 • ubezpieczenie KL i NNW: 100 PLN
 • opłaty przewodnickie, lokalne, zakwaterowania, transport, napiwki, wiza, wycieczki i inne: 700 USD, płatne pilotowi na miejscu - dopłata nie podlega rozliczeniu, ani zwrotowi,
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 30 PLN.
Opcjonalne
 • dopłata do pokoju jednoosobowego: 200 USD* w opcji dokwaterowania, w przypadku braku osoby do pary w pokoju dwuosobowym istnieje możliwość dopłaty, do pokoju jednoosobowego (200 USD) albo anulowania rezerwacji
 • dopłata do hotelu 4* na Krabi 300 USD
Opis miejsca

Przenieś się do egzotycznej krainy uśmiechu i życzliwości, fantastycznej buddyjskiej architektury, tropikalnych plaż i najlepszej na świecie kuchni. Odwiedź Bangkok, kosmopolityczne i olśniewające „Miasto Aniołów”, zachwycające starożytnymi świątyniami przeplatającymi się z drapaczami chmur. Wstąp do Ayutthayi, starej stolicy Syjamu, w której czuć mistycznego ducha dawnego królestwa. Podziwiaj niespotykane, mistyczne khmerskie świątynie Angkoru i ciesz oko widokami przepięknych, malowniczych i dzikich plaż.

Program ramowy
BANGKOK - ARANYAPRATHET - SIEM REAP - ANGKOR - BANGKOK - PŁYWAJĄCY MARKET DAMNOEN SADUAK - AYUTTHAYA - KRABI - AO NANG - WYSPY PHI PHI - PLAŻA RAILAY - BANGKOK

1 dzień - spotkanie na lotnisku w Warszawie, wylot do Bangkoku z przesiadką w jednym z portów lotniczych.

2 dzień - przylot do Bangkoku. Transport do hotelu, zakwaterowanie. Spacer po okolicy i wspólna kolacja.

3 dzień - wcześnie rano wyjazd z Bangkoku do Aranyaprathet, miasteczka graniczącego z Kambodżą. Po obiedzie przekroczenie granicy i przejazd do Siem Reap w Kambodży. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu i pierwsza kolacja w Kambodży. Fenomen Siem Reap polega na jego lokalizacji. Miasto położone w odległości zaledwie 7 kilometrów od jednego z cudów świata - Angkoru, zajmuje zaszczytne miejsce na turystycznej mapie Kambodży. Oświetlone mosty, kolorowe stragany, uliczne jedzenie i bary z piwem za dolara wprowadzą nas w kambodżański klimat i pozwolą przygotować się do zwiedzania dnia następnego jednej z największej atrakcji Azji.

4 dzień - po śniadaniu wyjazd na całodniowe zwiedzanie kompleksu świątynnego Angkor. Angkor jest jedną z najważniejszych i najwspanialszych atrakcji archeologicznych świata. Ten przy okazji największy na świecie (400 kilometrów kwadratowych) kompleks świątynny (prawie tysiąc świątyń) był między IX, a XV wiekiem stolicą (a konkretnie kilkoma kolejnymi stolicami) wspaniałego Imperium Khmerskiego. W XI wieku liczący milion mieszkańców Angkor był największym miastem ówczesnego świata. Z niewyjaśnionych do dzisiaj przyczyn w XV miasto zostało całkowicie opuszczone przez jego mieszkańców i na kilkaset lat zapomniane. Dopiero w 1860 roku europejski badacz, zupełnie przypadkiem, natknął się na wspaniałe ruiny zagubione w środku dżungli i oddał je ponownie światu. Angkor został umieszczony przez UNSECO na liście światowego dziedzictwa. Koniec wycieczki planowany jest w godzinach wieczornych. Po powrocie do Siem Reap kolacja i nocleg.

5 dzień - po śniadaniu posmakujemy Kambodży podczas wycieczki po okolicy Siem Reap. Odwiedzimy lokalne wioski, spróbujemy pysznego jedzenia, popływamy po największym w Azji południowo - wschodniej jeziorze Tonle Sap, gdzie roi się od pływających domów. Na koniec pływając łódkami zwiedzimy lasy namorzynowe. Niesamowite kształtem i wyglądem, bajkowe lasy usadowione są wśród przybrzeżnych fal. Namorzyny stanowią wyjątkową formację roślinną występującą wyłącznie na styku morza i lądu. Tworzące je, słonolubne rośliny namorzynowe, zwane też mangrowe, mają gęstą plątaninę korzeni, w której gromadzą się osady, dzięki czemu brzeg lądu narasta i wyłania się z wody. To idealna wręcz sceneria do zdjęć. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych i czas wolny.

6 dzień - całodniowa podróż do Bangkoku. Wieczorem przejazd do dzielnicy handlowej i oglądanie panoramy miasta z Baiyoke Sky Hotel. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

7 dzień - wcześnie rano wyjazd na pływający market Damnoen Saduak (około 100 km). Wąskimi łódkami pływać będziemy po kanałach podglądając codzienne życie ludzi mieszkających „na wodzie”. Kanał, w którym kłębią się łodzie sprzedawców i kupujących ma 32 kilometry długości. Został wykopany w 1866 r., za panowania króla Ramy IV i łączy ze sobą rzeki Mae Klong i Tacheen. Towary trzymane są głównie w łodziach, ale czasem też na straganach wzdłuż brzegów kanału. Następnie udamy się do zabytkowego miasta, byłej stolicy Syjamu - Ayutthaya. Miasto stojące ruinami buddyjskich świątyń, wpisane zostało na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ayutthaya została założona w 1351 roku jako druga stolica Tajlandii. Przez ponad 400 lat miasto pełniło rolę ważnego ośrodka handlowego i kulturalnego. Upadek stolicy związany był z oblężeniem, a następnie zdobyciem miasta przez Birmańczyków. Wieczorem powrót do Bangkoku (trasa około 80 km).

8 dzień - od rana zwiedzać będziemy Bangkok. Najgłośniejsze i największe miasto Tajlandii jest jednocześnie jednym z najgorętszych miast na świecie. Ponad 8 milionów ludzi prowadzi tu codzienne życie. Tuk-tuków jest chyba więcej niż ludzi w Warszawie. Jedzenie szykowane jest i podawane na ulicach, a handel wypełnia każdy wolny metr miasta. Ciężko nie zgodzić się z teorią, że do Bangkoku nie przyjeżdża się dla zabytków. Największym magnesem dla turystów jest atmosfera tego megamiasta. Zwiedzanie rozpoczniemy od najważniejszego i najbardziej okazałego zabytku stolicy Tajlandii- Wielkiego Pałacu (Pałacu Królewskiego). Świadectwo potęgi dawnych monarchów mieści w swoich murach Wat Phra Kaew – Świątynię Szmaragdowego Buddy, do której Tajowie odbywają pielgrzymki z całego kraju. Szaty Buddy zmieniane są wraz z porami roku przez Króla Tajlandii lub członka rodziny królewskiej stanowiąc ważny rytuał w kalendarzu buddyjskim. Król aktualnie już nie mieszka w Pałacu ale cały kompleks nadal jest używany do obchodzenia najważniejszych uroczystości. Odwiedzimy również najstarszą świątynię z posągiem leżącego Buddy - Wat Pho. Przepłyniemy się pociągiem wodnym po rzece Chao Phraya do Świątyni Świtu - Wat Arun, a dzień zwieńczymy przepyszną kolacją na Chinatown. Wieczorem czas wolny na samodzielne smakowanie Bangkoku.

9 dzień - po śniadaniu przelot do Krabi. Transport do hotelu na Ao Nang Beach. Czas wolny. Wieczorem impreza integracyjna ;)

10-11 dzień - plażowanie i korzystanie z uroków słonecznego Krabi.

12 dzień - rano wycieczka na wyspy Phi Phi. Często określa się je najpiękniejszym miejscem w Tajlandii. Phi Phi uchodzą za prawdziwy raj na ziemi, a dodatkową reklamę przysporzył im nagrywany tu film „Niebiańska Plaża” z Leonardo DiCaprio. Roślinność, błękit wody i wszechobecne małpy stanowić będą bajeczną ilustrację do wszystkich zdjęć.

13 dzień - po śniadaniu rejs na słynną plażę Railay. Wapienne skały wznoszące się pionowo w górę znad wody są bardzo charakterystyczne dla tego miejsca. Przyciągają one tłumy wspinaczy skałkowych z całego świata. Ponieważ nie ma tutaj ani dróg, a zatem nie ma też samochodów i skuterów, przebywając na Railay ma się wrażenie, że jest się na wyspie. Na plaży spędzimy cały dzień. Wieczorem powrót do hotelu.

14 dzień - po śniadaniu przelot do Bangkoku i powrót do Polski przez jeden z portów tranzytowych.

Funclub zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania.

Opłata rezerwacyjna wynosi 30% ceny imprezy. Pozostałe dopłaty: 30% na 90 dni przed imprezą i 40% na 30 dni przed imprezą. W przypadku rezerwacji na mniej niż 90 dni przed imprezą opłata rezerwacyjna wynosi 60% i dopłata do 40% na 30 dni przed imprezą.

Wyżywienie

Śniadania i obiadokolacje w cenie wyjazdu.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Zakwaterowanie

Hotele 3* (łazienka, tv, ręczniki, wifi, AC lub wentylator), pokoje dwuosobowe lub jednoosobowe (dodatkowa opłata 200 USD)

Dokumenty

Na wyjazd niezbędny jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z minimum 1 wolną stroną. Do Kambodży potrzebna jest wiza - załatwiana podczas wyprawy, wliczona w dodatkowe opłaty USD. W przypadku zmieniających się regulacji wizowych, biuro będzie informować wszystkich uczestników wyjazdu. Po dokonaniu wstępnej rezerwacji wycieczki, każdy uczestnik otrzyma listę niezbędnych do zabrania rzeczy: wyposażenia apteczki, odzieży, dokumentów, ect.

OBOWIĄZKOWA OPŁATA NA RZECZ TFG i TFP)

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Dobrze wiedzieć

W Tajlandii obowiązującą walutą jest baht tajski: 1 PLN – 9,10 THB, w Kambodży płacimy w USD- należy zabrać drobne dolary. Pieniądze można wypłacać w bankomatach lub wymieniać w bankach i kantorach (dolary, wydane po 2005r., niezniszczone).

Pogoda:

 • pora gorąca, temperatura może przekroczyć 40 stopni C (marzec-maj),
 • pora deszczowa, temperatura powyżej 30 stopni C (maj-październik),
 • pora chłodna, temperatura 27-33 stopnie C (listopad-luty)
 • warto zabrać lekką odzież przeciwdeszczową oraz kremy z wysokim filtrem UV.

Zdrowie:

 • prosimy o podanie informacji o uczuleniach, przyjmowanych lekach, chorobach przewlekłych
 • szczepienia: nie są wymagane, należy przestrzegać podstawowych zasad higieny, niezbędnych w krajach tropikalnych
 • Zalecane szczepienia: WZW A i B, tężec, błonnica, polio, dur brzuszny
 • Malaria : niskie zagrożenie/ profilaktyka przeciwmalaryczna (szczegółowe informacje można zasięgnąć w Poradni Chorób Tropikalnych, Warszawa, Ul. Wolska 30)
 • zalecamy zabranie i stosowanie repelentów na komary ( np. spray Mugga ) lub zakup takich środków na miejscu.

Rady:

 • Tajlandia to m.in. raj dla miłośników jedzenia! Warto zaryzykować i spróbować jedzenia serwowanego głównie na ulicznych straganach ;)
Podobne oferty

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.