Podział na grupy wiekowe
Na naszych obozach młodzieżowych program animacyjny i rekreacyjny dostosowany jest do grup wiekowych. W większości naszych ofert mamy dwie grupy wiekowe:
12 – 15 lat oraz 15 – 19 lat, co pomaga w realizacji programu dopasowanego do wieku uczestników.
Praca z młodzieżą jest szczególnie wymagająca, dlatego wkładamy w nią wiele serca. Podczas obozu nad bezpiecznym wypoczynkiem dzieci i młodzieży czuwają: rezydenci, kierownicy obozów, wykwalifikowani wychowawcy w większości z wykształceniem pedagogicznym oraz ratownicy WOPR.
Nad bezpieczną i komfortową podróżą czuwają wykwalifikowani opiekunowie oraz doświadczeni kierowcy autokaru. Zatrudniamy również animatorów, którzy wypełniają maksymalnie obozowy czas.
Świadczenia
W cenie
- zakwaterowanie w pokojach wieloosobowych,
- 9 noclegów,
- 9 śniadań, 9 obiadokolacji,
- transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
- opiekę doświadczonej kadry i rezydenta na miejscu,
- 10 dni niezapomnianej zabawy!!!
Obowiązkowe
- ubezpieczenie KL, NNW: 90 PLN/os.
- opłata klimatyczna i administracyjna: 20 EUR/os./turnus (płatne w autokarze)
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 20 PLN/os.
Opcjonalne
- pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ w cenie specjalnej 170 PLN,
- Kup Sobie Spokój: 100 PLN/os., (daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami paliwowymi i kursowymi, zmianami cen oraz obowiązkowych opłat dodatkowych. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę "Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi),
- ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 100 PLN/os.,
- bezpieczny bagaż: 50 PLN/os.,
- rezerwacja miejsc w autokarze: 75 PLN/os.,
- wycieczki fakultatywne.
Program ramowy
1 dzień Zbiórka przy autokarze, ostatnie sprawdzenie czy mamy ważny paszport lub dowód osobisty i czas rozpocząć WAKACJE - wyjazd z Polski.
2 dzień Przejazd przez: Czechy, Słowację, Węgry oraz Chorwację. Przyjazd w godzinach południowych do Budvy, obiadokolacja, zakwaterowanie, zasłużony odpoczynek. Zebranie organizacyjne z kierownikiem obozu / rezydentem. Przedstawienie wszystkich opiekunów oraz ratowników. Zapoznanie się uczestników z regulaminami obozu, regulaminem BHP, regulaminem hotelu, omówienie planu obozu (tygodniowy plan pracy). Spacer po promenadzie.
3 dzień Pobudka, obfite śniadanie i zaczynamy prawdziwe wakacje. Wyjście na plażę i spotkanie z ratownikiem obozowym. Bezpieczna kąpiel pod nadzorem to podstawa udanych wakacji. Plażowanie, kąpiel w morzu. Warto zabrać ze sobą buty do wody, z całą pewnością poprawiają one komfort kąpieli. Obiadokolacja, chwila odpoczynku i kolejny blok zajęciowy. Tym razem gry i zabawy integracyjne na terenie hotelu i przy basenie, pozwalające poznać się uczestnikom.
4 dzień Po śniadaniu Wyjście na plażę Mogren. Dla chętnych mini turniej piłki wodnej. Obiad, sjesta poobiednia, gry i zabawy przy basenie. Po kolacji wyjście na główną promenadę w Budvie, Dla chętnych wyjście na dyskotekę TOP HILL.
5 dzień Po śniadaniu zostajemy w obiekcie gdzie przy basenie odbywają się gry i zabawy. Wyjście na obiad, po poobiednim odpoczynku wyjście na plażę i zawody pływackie. Odrobina rywalizacji jest zawsze wskazana. Po obiadokolacji wyjście na promenadę gdzie rozpoczną się próby do hawajskiego flash moba. Wyspa Sveti Nikola, znajdująca się nieopodal Budvy jest nazywana „czarnogórskimi Hawajami” nazwa w żaden sposób nie jest przesadzona. Dlaczego? O tym przekonacie się już na miejscu.
6 dzień Czas na kolejne atrakcje, jak zwykle dzień rozpocznie się od pożywnego śniadania, bierzemy najpotrzebniejsze rzeczy, koniecznie pamiętamy o nakryciu głowy i wyruszamy do Świętego Stefana. Sveti Stafan to skalisty półwysep (często nazywany wyspą), znajdujący się nieopodal Budvy. Na wyspie znajduje się luksusowy kompleks hotelowy. Jest to miejsce bardzo charakterystyczne dla Czarnogóry. Zdjęcia Śwętego Stefana bardzo często pojawiają się w publikacjach i na pocztówkach. Po plażowaniu wracamy do Budvy na, a następnie po odpoczynku próby do flash moba. Po pełnym dniu atrakcji czas na kolację, ale nie ma jeszcze czasu na spanie. Jest to chwila na spacer po budwańskiej starówce. Nie jest to jednak zwykły spacer, jest to pierwsza cześć gry miejskiej. Przez świetną zabawę poznajemy miasto. Starówka Budvy jest pełna tajemnic i naprawdę jest tam co odkrywać…
7 dzień Nie ma czasu na nudę! Po śniadaniu ruszamy w rejs na plażę Hawaje. Jest to idealne miejsce na prezentację hawajskiego flash moba. Wyjątkowe miejsce, więc świetna zabawa gwarantowana. Po tańcach i innych rozrywkach czas na relaks, ale nie zwalniamy tempa. Wracamy do Villi LaziLa i cieszymy się jej urokami, podziwiamy przepiękne widoki i opalamy się przy basenie. W skrócie, zbieramy siły na wieczór. Po kolacji spacer po promenadzie, połączony z drugą turą gry miejskiej. Warto grać i dać z siebie wszystko, dla najlepszej grupy nagrody gwarantowane…
8 dzień Poranna pobudka, po śniadaniu czas na plażowanie i kąpiele wodne, oczywiście pod czujnym okiem obozowego ratownika. Będąc w Czarnogórze zawsze należy pamiętać o kremie ochronnym. W Budvie nie ma czasu na chorowanie i cierpienie z powodu oparzeń słonecznych. Obiad, odpoczynek, a po nim świetna zabawa przy basenie. Po obiadokolacji wieczorny spacer po budwańskiej promenadzie.
9 dzień To już ostatnie dni wspaniałych wakacji, należy je wykorzystać w 100%. Po śniadaniu wyjście na plażę, czas na kąpiele wodne i słoneczne. Obiad, odpoczynek poobiedni i zajęcia zorganizowane przy basenie. Po obiadokokolacji wyjście na promenadę. Warto policzyć euro, które jeszcze zostało w kieszeniach, przecież nie można wrócić z wakacji bez pamiątek!
10 dzień Po śniadaniu wyjście na plażę, obiad, gry i zabawy przy basenie, ostatnia kolacja w Czarnogórze i czas na podsumowania… Spotkanie z rezydentem i kierownikiem, pamiątkowe zdjęcia. Czas w którym uświadamiamy sobie, że to co dobre szybko się kończy. Czy przyjaźnie obozowe przetrwają? A może warto umówić się już na kolejny obóz oczywiście z Funclubem? :)
11 dzień Pobudka, pyszne śniadanie, wykwaterowanie z pokoi. Pozostawienie bagaży w bezpiecznym miejscu. Czas na naprawdę ostatnie zakupy, ostatnie wspólne zdjęcia. Wyjazd do Polski w godzinach wieczornych.
12 dzień Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. Powrót do miast położonych w północnej Polsce możliwy jest po północy (13 dnia).
Uwaga, powyższy plan jest ramowy i może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora.
Między 4 a 10 dniem obozu równolegle z programem odbywają się wycieczki fakultatywne. Ich dokładny opis i przybliżona cena znajduje się w zakładce wycieczki fakultatywne.
Ważne
Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.
Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.
Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.
Zakwaterowanie
Hotel Regina Jelena - to hotel z panoramicznym basenem na dachu, rewelacyjnie położony, około 350 m. od plaży. Obiekt znajduje się w Budvie, blisko sklepów, tętniącej życiem promenady, na której znajdują się wszystkie dyskotetki, puby i beach bary. Do klimatycznego Starego Miasta jest maksymalnie 1,5 km.. W obiekcie znajdują się klimatyzowane pokoje 2, 3 i 4 osobowe z łazienkami. W każdym pokoju jest lodówka, a łazienki wyposażone są w suszarki do włosów, a także w ręczniki, które są regularnie wymieniane. Na dachu budynku jest basen z widokiem na całe miasto i restauracja, w której serwowane są wszystkie posiłki.
Ubezpieczenie
Miasta wyjazdowe/ Transport
Transport autokarem trwa około 24 godziny od granicy polskiej. Przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry oraz Chorwację. Przyjazd do Czarnogóry około południa. Wyjazd do Polski w okolicach godzin wieczornych. Na terenie Polski przejazdy mogą być realizowane busem. Na czas podróży busem do autokaru głównego, kierowca pełni rolę opiekuna. Właściwi opiekunowie spotykają się z uczestnikami w autokarze głównym. Ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podane godziny mogą ulec zmianie.
Informujemy że płatne miasta wsiadania (dojazdy antenowe) są realizowane od minimum 4 osób.
Przystanek | Data | Godzina | Dopłata |
---|---|---|---|
BiałystokStacja paliw ORLEN Aleja Tysiąclecia Państwa Polskiego 11A | 23.06.2023 r.Piątek | 21:45 | 250 PLN |
BochniaStacja paliw ORLEN, ul. Brzeska 42 | 24.06.2023 r.Sobota | 03:50 | 150 PLN |
BrzegStacja BP przy A4, Przylesie 150, 49-200 | 24.06.2023 r.Sobota | 04:45 | 0 PLN |
BrzeskoStacja paliw JAGA, ul. Tadeusza Kościuszki 90 | 24.06.2023 r.Sobota | 03:30 | 150 PLN |
BydgoszczHala Łuczniczka, ul. Toruńska 59 | 23.06.2023 r.Piątek | 23:00 | 150 PLN |
CzęstochowaStacja paliw ORLEN, ul. Częstochowska 90, 42-100 Lgota | 24.06.2023 r.Sobota | 05:00 | 0 PLN |
GdańskStacja Orlen, Trakt Św. Wojciecha 43/45, 80-044 Gdańsk | 23.06.2023 r.Piątek | 19:00 | 250 PLN |
GdyniaDworzec PKP | 23.06.2023 r.Piątek | 17:30 | 250 PLN |
GliwiceParking przy Mcdonalds, ul. Pszczyńska 325 | 24.06.2023 r.Sobota | 07:00 | 0 PLN |
GłogówStacja Paliw BP, Legnicka 16 | 24.06.2023 r.Sobota | 01:45 | 200 PLN |
Gorzów WielkopolskiDworzec PKS, przystanek dla wysiadających | 23.06.2023 r.Piątek | 22:40 | 170 PLN |
GorzyczkiStacja Paliw UNIWAR, Ul. Powstańców Śląskich 243 Łaziska | 24.06.2023 r.Sobota | 08:30 | 0 PLN |
GrudziądzStacja Orlen, Michale 114 | 23.06.2023 r.Piątek | 21:00 | 200 PLN |
KatowiceStacja paliw BP z McDonalds, ul. Górnośląska 55 | 24.06.2023 r.Sobota | 06:15 | 0 PLN |
KoszalinStacja BP Posejdon ul. Krakusa i Wandy 1E, 75-824 Koszalin | 23.06.2023 r.Piątek | 21:00 | 250 PLN |
KościanStacja Orlen, ul. Śmigielska | 24.06.2023 r.Sobota | 01:55 | 0 PLN |
KrakówSTACJA PALIW BP, ul. Pasternik 66, 31-354 Kraków, w kierunku Katowic | 24.06.2023 r.Sobota | 05:15 | 100 PLN |
LegnicaStacja Orlen, Nowa Wieś Legnicka 44 | 24.06.2023 r.Sobota | 03:00 | 150 PLN |
LesznoStacja paliw LOTOS, ul. Balonowa 35, 64-100 Leszno | 24.06.2023 r.Sobota | 02:20 | 0 PLN |
Lubin (dolnośląskie)STACJA PALIW STATOIL ul. J. Piłsudskiego 1 | 24.06.2023 r.Sobota | 02:30 | 150 PLN |
Łódźparking przy stacji paliw E. Leclerc, ul. Inflancka 53 | 24.06.2023 r.Sobota | 02:45 | 0 PLN |
MiędzyrzeczStacja paliw ORLEN, ul. Waszkiewicza 69 | 23.06.2023 r.Piątek | 23:10 | 150 PLN |
MławaStacja Paliw Lotos, ul. Polna 23 | 23.06.2023 r.Piątek | 22:25 | 200 PLN |
MyślibórzStacja paliw ORLEN Renice 59, 74-300 Renice | 23.06.2023 r.Piątek | 22:10 | 200 PLN |
Nowa SólDworzec PKS, ul. Towarowa 3 | 24.06.2023 r.Sobota | 01:05 | 200 PLN |
OlsztynStacja paliw MOYA, ul. Sielska 45A | 23.06.2023 r.Piątek | 20:35 | 250 PLN |
OlsztynekStacja paliw ORLEN, ul. Ostródzka 11 | 23.06.2023 r.Piątek | 21:35 | 250 PLN |
OpoleStacja Paliw Shell, Ul. Posiłek 1A Rogów Opolski | 24.06.2023 r.Sobota | 05:45 | 0 PLN |
OstródaParking przy Intermarche, ul. Grunwaldzka 74d | 23.06.2023 r.Piątek | 21:05 | 250 PLN |
Ostrów MazowieckiStacja paliw ORLEN, ul. Lubiejewska 63 | 23.06.2023 r.Piątek | 23:15 | 150 PLN |
PiłaStacja Paliw Amic, Aleja Poznańska 93 | 23.06.2023 r.Piątek | 23:15 | 150 PLN |
Piotrków TrybunalskiOberża Złoty Młyn, Majków Duży 6A Wola Krzysztopolska | 24.06.2023 r.Sobota | 03:45 | 0 PLN |
PłońskMc’Donalds, ul. Polna 39 | 23.06.2023 r.Piątek | 23:15 | 150 PLN |
Polkowiceparking przy Aqua Parku, ul. Młyńska 4 | 24.06.2023 r.Sobota | 02:15 | 150 PLN |
PoznańMcDonalds Franowo, obok hipermarketu OBI, ul. Szwedzka 2 | 24.06.2023 r.Sobota | 01:00 | 0 PLN |
RawiczStacja paliw PIEPRZYK, węzeł S5 zjazd na Korzeńsko | 24.06.2023 r.Sobota | 02:50 | 0 PLN |
Rzeszówstacja paliw Shell ul. Hetmańska 46 | 24.06.2023 r.Sobota | 01:45 | 200 PLN |
SopotStacja paliw BP al.Niepodległości 664/670 | 23.06.2023 r.Piątek | 18:15 | 250 PLN |
SzczecinStacja paliw Circle K, ul, Gryfińska 60, 70-772 Szczecin | 23.06.2023 r.Piątek | 21:20 | 200 PLN |
SzczecinekDworzec PKP, Dworcowa 1 | 23.06.2023 r.Piątek | 22:15 | 250 PLN |
Świebodzinstacja Orlen ul. Wojska Polskiego, 66-200 Świebodzin | 23.06.2023 r.Piątek | 23:30 | 150 PLN |
TarnówStacja Paliw Grosar ul. Jana Pawła II 22 | 24.06.2023 r.Sobota | 03:00 | 200 PLN |
TczewStacja BP, ul. Braci Grimm 1B | 23.06.2023 r.Piątek | 19:50 | 250 PLN |
Toruńdworzec PKP Toruń Miasto, Plac 18 Stycznia | 23.06.2023 r.Piątek | 22:00 | 200 PLN |
WarszawaDworzec Zachodni (stanowisko międzynarodowe) | 24.06.2023 r.Sobota | 00:45 | 0 PLN |
WieliczkaStacja paliw BP, ul. Krakowska 14b | 24.06.2023 r.Sobota | 04:30 | 150 PLN |
WiskitkiStacja paliw AVIA, ul. Guzowska 35 | 24.06.2023 r.Sobota | 01:30 | 0 PLN |
WrocławParking dla autokarów przy IKEA, Ul. Czekoladowa 5 Bielany Wrocławskie | 24.06.2023 r.Sobota | 04:15 | 0 PLN |
WyszkówStacja paliw LOTOS, ul. Białostocka 30 | 23.06.2023 r.Piątek | 23:45 | 150 PLN |
ZambrówStacja paliw ORLEN, ul. Białostocka 10 | 23.06.2023 r.Piątek | 22:45 | 200 PLN |
Zielona GóraStacja paliw ORLEN, ul. Sulechowska 40 | 24.06.2023 r.Sobota | 00:35 | 200 PLN |
ŻoryStacja paliw Amic Energy, Ul. Kościuszki 57 | 24.06.2023 r.Sobota | 07:45 | 0 PLN |
Lokalizacja
Budva
Najsłynniejsza, największa, najbardziej popularna IMPREZOWA STOLICA BAŁKANÓW!
Wszystko, co dotyczy Budvy jest NAJ! PIĘKNE, SZEROKIE PLAŻE, SŁOŃCE, spacery wśród zapierających dech w piersiach widoków, bogate ŻYCIE NOCNE i mnóstwo atrakcji!
Tu nie ma miejsca na nudę! Tu jest miejsce na zabawę! Niesamowity, prawdziwie BAŁKAŃSKI klimat sprawia, że wakacje tutaj muszą być INTENSYWNE! Budva znajduje się w czołówce adriatyckich kurortów wypoczynkowych.
Przyłączcie się i jedźcie z nami na niezapomniane wakacje!!!
Dokumenty
Dokumenty, które Uczestnik obozu musi mieć przy sobie w dniu wyjazdu:
- paszport lub tymczasowy dowód osobisty - dokument powinien być ważny przez minimum 3 miesiące od planowanej daty powrotu;
- wypełniona karta kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku - wychowawca musi ją otrzymać podczas spotkania organizacyjnego;
- podpisany przez opiekuna prawnego Regulamin Obozów Młodzieżowych
OBOWIĄZKOWA OPŁATA NA RZECZ TFG i TFP)
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.
Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) Działając w zgodzie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do wszystkich imprez, które są organizowane przez BP Funclub zostanie doliczona opłata, którą biuro w całości przekażemy na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Opłata doliczana do każdej umowy, bezzwrotna i zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek wpłacania składek na TFP obejmuje wszystkich organizatorów turystycznych w Polsce.
Pozostałe informacje
Obóz przeznaczony jest dla młodzieży w wieku 12-19 lat.
Wycieczki fakultatywne
Uwaga!!!
Istnieje możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych podczas dokonywania rezerwacji i doliczenia ich do ceny imprezy.
Decydując się na zakup wycieczki jeszcze w Polsce ceny są niższe niż na miejscu.
Rezerwacja wycieczek może być dokonana najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem imprezy. Istnieje możliwość zakupu wycieczek na miejscu u rezydenta w Euro.
- podane ceny są orientacyjne
- wycieczki odbywają się przy określonej liczbie osób
BOKA KOTORSKA- Fiordy i weneckie miasta
Wyprawa statkiem wycieczkowym po jednej z trzydziestu najbardziej malowniczych zatok na całym świecie. Lord Byron pisał: „w momencie powstawania naszej planety najpiękniejsze połączenie ziemi z morzem przypadło wybrzeżu Czarnogóry” Zatoka Kotorska, określana mianem południowych fiordów, jest najlepszym potwierdzeniem dla słów poety. Podczas tej wycieczki opłyniemy wszystkie cztery zalewy Zatoki Kotorskiej, zaczynając rejs w słynnym Porto Montenegro w Tivacie. Następnie popłyniemy na plażę Żanice, gdzie będzie możliwość skorzystania z kąpieli morskich i słonecznych lub wpłynięcia do Błękitnej Groty. Po relaksie na plaży, na statku będzie serwowany obiad. Kolejnym punktem naszego programu będzie przystanek na sztucznie usypanej wyspie Matki Boskiej Skalnej z pięknym barokowym kościołem oraz urocze miasteczko Perast. Wycieczka skończy się w Kotorze, skąd udamy się do naszych miejscowości. Rejs po Boce Kotorskiej to najbardziej popularna atrakcja turystyczna w Czarnogórze, której nie można sobie odmówić ☺
Cena: 290 PLN/os. W cenie zawarty jest obiad na statku i wstęp do kościoła
KANIONY RZEKI TARY – Czarnogóra nieodkryta
Całodniowa wyprawa do najbardziej malowniczych i dzikich miejsc w Czarnogórze. Podczas tej wycieczki zobaczymy: Park Narodowy Durmitor, który wraz ze swoimi kanionami wpisany został na światową listę UNESCO. Główną jego atrakcją jest słynny Kanion Tary, najdłuższej rzeki Czarnogóry. Jest to najgłębszy kanion w Europie i trzeci pod względem głębokości kanion na świecie! Drugim, robiącym niesamowite wrażenie jest kanion rzeki Moraća, który też pojawi się na naszej trasie. Oprócz zapierających dech w piersiach widoków, spotkamy na naszej trasie dodatkowe atrakcje. Do najciekawszych z nich zaliczyć można wybudowany w latach 1937- 1940 nad kanionem imponujący, 360 metrowy betonowy Most Durdevica. Podczas wycieczki pojedziemy również do górskiego kurortu Żabljak, gdzie przespacerujemy się do Czarnego Jeziora i zatrzymamy się w urokliwym, górskim kompleksie klasztornym nad Moraćą. Dla chętnych, w lokalnej restauracji będzie możliwość spróbowania górskich specjałów: pstrąga prosto z rzeki lub sznycla Karađorđeva, czyli słynnego „marzenia dziewicy”.
Cena: 290 PLN/os. W cenie zawarte są wstępy do Parków Narodowych
ALBANIA – bunkry i mercedesy
Mniej znany sąsiad Czarnogóry, kojarzony z orientalnym klimatem i wciąż wzbudzający emocje. Inspirująca mieszanka cywilizacji i kultur czyni Albanię wyjątkowym krajem europejskim. Zwiedzanie rozpoczynamy od miasta Szkodra, przepięknie położonego nad rzeką Drin i Bojaną w dolinie Jeziora Szkoderskiego. W Szkodrze zwiedzimy katedrę, cerkiew oraz meczet. Spacerując miejskimi uliczkami, będziemy mogli obserwować lokalne życie mieszkańców, a w cukierni w centrum miasta chętni będą mogli spróbować lokalnego specjału ciastka tri leće. Następnie pojedziemy do malowniczo położonej Kruji - historycznej stolicy Albanii, miasta ich narodowego bohatera Skanderbega, gdzie główną atrakcją jest twierdza, z której rozpościera się przepiękny widok na okolicę. Do twierdzy prowadzi słynna turecka uliczka, gdzie można kupić albańskie pamiątki, antyki, ale przede wszystkim bardzo tanie i przepiękne wyroby ze srebra.
Cena: 290 PLN/os. W cenie zawarte są bilety wstępów
Rejs Riwiera Budwańska & Piana Party
rejs statkiem po najpiękniejszych miejscach Riwiery Budwańskiej. Na koniec rejsu podpływamy do słynącej z najlepszych imprez plaży Ploce, gdzie zaczniemy nasze Piana Party. Rejs po Riwierze połączony z szaloną imprezą w pianie, to obowiązkowa wycieczka dla wszystkich, którzy przyjeżdżają do Budvy. Wycieczka fakultatywna przeznaczona tylko dla Obozów Młodzieżowych.
Cena: 290 PLN/os. W cenę wliczony jest bezalkoholowy napój
MONTENEGRO TOUR - w sercu Czarnogóry
Podczas tej wycieczki w pierwszej kolejności odwiedzimy dawną stolicę Czarnogóry, a obecnie jeden z najważniejszych kulturowych ośrodków oraz miasto ambasad i urzędów: Cetinje. Zobaczymy tam m.in. pałac czarnogórskich władyków, dwór króla Mikołaja i cetyński monastyr. Następnie udamy się do położonej w górach Lovcen wioski Njegusi, gdzie skosztujemy lokalnych przysmaków – sera i długo dojrzewającą szynkę. Po degustacji będziemy się przeprawiać do Kotoru słynnymi czarnogórskimi serpentynami. Podziwiając malownicze widoki, które zapierają w dech piersiach pokanamy aż 25 „agrafek”. W Kotorze wpisanym na listę UNESCO zobaczymy wszystkie najważniejsze place, kościoły oraz pałace. Na sam koniec udamy się do Budvy, gdzie zwiedzimy starówkę. Montenegro tour ze względu na niesamowite panoramiczne widoki i historyczne miasta uznawana jest za jedną z najpopularniejszych wycieczek w Czarnogórze.
Cena: 290 PLN/os. W cenie zawarte są bilety wstępów oraz przekąska